Мобильная версия сайта Главная страница » Новости » Город и регион » Юні сновські музиканти виступали і розважалися у Польщі


Юні сновські музиканти виступали і розважалися у Польщі

31 по 8 грудня вихованці Сновської музичної школи побували в Польщі. Виступали, ходили на екскурсії, спілкувалися з однолітками. Кажуть, як у казці.

— У травні у Сновськ приїздила польська делегація. Сподобались виступи наших юних музикантів, запросили їх до себе в гості, — пояснює, як стала можливою поїздка, Світлана Кузьменко, викладач Сновської музичної школи. — Сприяли поїздці Чернігівський центр підвищення кваліфікації, Асоціація гмін басейну річки Віслока та Сновська міська рада. Матеріальну сторону взяла на себе Польща.

Нас їхало тринадцятеро: 10 дітей, я, як керівник групи, концертмейстер Юлія Дрозд та перекладач з Чернігова Ніна Водніцька. Добирались і автобусом, і потягом інтерсіті (з Києва у Польщу доїжджає за сім годин 25 хвилин). Жили у готелі місцевої ЗОШ воєводства Страшенчин. Умови для проживання — прекрасні, триразове харчування, та таке, що не все з’їдали. А на концертах дітей як зустрічали! Викликали на біс (поляки це роблять не викрикуючи «біс», аплодують стоячи). Щодня — якась екскурсія спілкування з однолітками, яких українські діти вчили танцювати польку. Вразив музей ляльок, Королівський палац у Кракові, соляна шахта, бункер, де зустрічалися Гітлер і Муссоліні.

— А вони знають, хто це такі?

— Їм екскурсовод розказував. Ще побували в басейні, більше схожому на аквапарк. А яким було здивування сновських учнів, коли вони побачили більярдний стіл у шкільному коридорі! Стоїть, як у нас тенісний. Навіть спробували пограти на більярді. До того ж, у Польщі уже така новорічна атмосфера! Тиждень в Європі — це наша перша закордонна поїдка. І така приємна: туди везли по одній сумці речей, а назад привезли по дві. Подарунків там навручали!


А ще вразило, що спілкуючись з бурмістрами (по-нашому — міськими головами), не відчуваєш зверхності, спілкування відбувається на рівних.

Останній наш концерт у Польщі відбувся на підписанні угод між гмінами Польщі та громадами України.


Андрій Портний та Світлана Кузьменко: Сосниця і Сновськ зустрілись за кордоном

Там Світлані пощастило зустріти і земляків із Сосниці та Мени. З головою Сосницької ОТГ Андрієм Портним ще й сфотографувалася у Польщі.

Вікторія Товстоног, тижневик «Вісник Ч» №50 (1752), 12 грудня 2019 року. Фото зі сторінки Світлани Кузьменко в соцмережі

Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш Telegram.

Теги: Сновський музична школа, Польща, Світлана Кузьменко, «Вісник Ч», Вікторія Товстоног

Добавить в:


ЦентрКомплект