Мобильная версия сайта Главная страница » Новости » Город и регион » Хату спалили, елітний алкоголь по 100-200 доларів за пляшку вкрали


Хату спалили, елітний алкоголь по 100-200 доларів за пляшку вкрали

Нещодавно у селі Лучківка Ічнянського району згоріла хата 52-річного Сергія Гладкевича, екоактивіста, колишнього заступника директора та природознавця ічнянського національного природного парку.Гладкевич припускає: підпалили, аби його залякати.

— Я вже півроку пишу в СБУ, Національне антикорупційне бюро, Генпрокуратуру, аби з’ясували, куди поділися 1,8 мільйона євро та 200 тисяч доларів, виділені Чернігівщині для екологічного проекту. Це кошти Євросоюзу на відновлення торф’яних боліт та реконструкцію системи дренажних каналів для підтримки рівня підземних вод. СБУ пише, що це справа НАБУ, НАБУ, що СБУ. Генпрокуратура відповідає, що вона передала в Чернігівську прокуратуру. Стоси паперів.

Мені люди подзвонили — горить. Я якраз був у сусідньому селі. Примчав. Добре, що пожежники вже працювали.

Коли загасили, з’ясувалося, що пропав елітний алкоголь. Було 20 пляшок — монгольська горілка, вірменський та грузинський коньяки, карпатська медовуха, французький елітний алкоголь «Castarede Хо 20 Vear Old Armagnac» — 145 доларів за пляшку та інші дорогі напої вартістю від 100 до 200 доларів. Зникла половина фотоапаратури, інша була зі мною у рюкзаку. Ноутбук, диски, американські чоботи для верхової їзди. Справжні американські джинси і ще багато чого. Наразі я не знаю, чи воно все згоріло, чи його вкрали. В будинок точно лазили, бо вікно було розбите.

Згодом мені люди розповіли, хто п’є моє елітне спиртне. Воно у мене 12 років стояло. Я поїхав на воєнбазу (селище Дружба біля військових складів) і знайшов тих, на кого мені вказали. А у них шість порожніх пляшок з-під мого алкоголю. Заявив у поліцію. їх викликали, опитали і відпустили. При мені вони говорили, що 'їх було то двоє, то троє. Нібито вони були у моїй хаті. Про підпал не питав, бо вважаю, хай поліція розбирається.

Час іде, розслідування не просувається. Я звертався до ічнянської поліції, а там такі невдоволені: «Ви нам мішаєте работать». Я написав заяву, що хочу, як потерпілий, ознайомитись зі справою. Мені її ніхто не дає.


— Хата була застрахована?

— Ні. Як у віддалених селах роблять, віддав хазяїну гроші під розписку. Сходили до сільради і все. Так і я зробив. Тепер вже задумуюся,.що треба все оформляти і страхувати.

— Сергію, вам погрожували?


— Натякали: «Куди ти лізеш? Воно тобі треба?»

Це вже другий підпал. Торік влітку в хуторі Чорному підпалили мою конюшню. Відразу з усіх боків, аби кінь вискочити не міг, тільки коли ворота загорілися, він вибив їх і врятувався. Був чорний, як обсмалене порося. На щастя, вижив. Ми йому кілограмами мазь купували, аби спасти.

— Ви відкрито говорите про те, що там, де мають бути торф’яники, засіяно кукурудзою. Пишете звернення. Думаєте, доб’єтеся результату?

— Не знаю, чи доб’юся, але впевнений, мене не залякають. Хочу, аби поліція знайшла замовника підпалів.

Валентина Остерська, тижневик «Вісник Ч» №49 (1751), 5 грудня 2019 року

Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш Telegram.

Теги: Сергій Гладкевич, пожежа, Ічнянський район, «Вісник Ч», Валентина Остерська

Добавить в:


ЦентрКомплект