Мобильная версия сайта Главная страница » Новости » Город и регион » Служба за жертв Голодомору — по блату?


Нормовен

Служба за жертв Голодомору — по блату?

У Мені службу пам’яті жертв Голодомору спочатку правив отець Василь Томишин (російська православна церква, раніше називали Московський патріархат).Священник з Православної церкви України виступив другим.

— Я з отцем Марком 11 років служили на цьому заході, а на 12-тий — така ситуація, — розповідає отець Володимир Шемендюк, настоятель менського храму Святого великомученика Георгія Побідоносця Православної церкви України. — Захід був на 15.30. Почали раніше. Можливо, побачивши мене. Служив отець Василій, настоятель менського Свято-Троїцького храму Православної церкви Росії.

Я підійшов, став до прихожан. Після служіння мені надали слово. Ідеї спільної служби ніхто не пропонував. Але ж Бог має нас об’єднувати.

— Хай вони між собою домовляються! Вийшов другим, а так роздув, — обурюється голова Менської об’єднаної територіальної громади Геннадій Примаков. — Ми нікого не гукали і нікого не проганяли. На заході, крім священників православних церков, був настоятель греко-католиків. У них у Мені є релігійна громада.

Політична партія Владислава Атрошенко
Я спілкуюся з усіма конфесіями. У нас велика громада адвентистів. Баптистів. Ієговістів. Це усе наші люди. Я, як міський голова, повинен бути за нейтралітет.

— Для виступу потрібно було реєструватися?

— У нас відкритий захід. Ніхто не реєструвався. Отець Володимир спізнився. Я не знаю, які цьому причини.

Я прийшов ушанувати жертв Голодомору. У моїй родині теж були померлі від голоду. Коли отець Василій відслужив, отець Володимир сказав, що не гоже служити удруге, але прочитав молитву.

— Кажуть, що доньки отця Василія, рідна і названа, у начальстві, от він першим і служив.

— Рідна донька —- директор Центру культури і дозвілля, до заходу стосунку не має. Названа (отець Василій одружився удруге із жінкою, у якої була доросла донька) — начальник відділу культури в ОТГ. Прекрасний спеціаліст. Захід проводив відділ культури.

Тамара Кравченко, тижневик «Вісник Ч» №48 (1750), 28 листопада 2019 року

Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш Telegram.

Теги: пам’ять жертв Голодомору, служба, священик, «Вісник Ч», Тамара Кравченко

Добавить в:


ЦентрКомплект