Мобильная версия сайта Главная страница » Новости » Город и регион » Скажене кошеня кусалося біля «Соколиного хутора»


Скажене кошеня кусалося біля «Соколиного хутора»

«Соколиний хутір» — агросадиба у Петрушівці на Ічнянщині. Комплекс відпочинку та зеленого туризму. Туризму у селі, на природі. За півкілометра від Гіетрушівки — Качанівка зі знаменитим палацом та парком. Через річечку Смош — село Власівка, де мешкає господар «Соколиного хутора», відомий громадський діяч Микола Череп.


Микола Череп в образі козака

Саме у Власівці й бушував котик. За палець правої руки укусив сина господаря агросадиби

— Дмитра Черепа. За палець правої руки — невістку Богдану. За два пальці лівої руки укусив онука. За праву кисть — робітницю Христину Фанту. А чи не постраждали туристи?

Господар агросадиби не вірить, що кіт був скажений. Але щоб перестрахуватися та виключити найменший ризик зараження, постраждалі звернулися в лікарню.

— Ніхто не знає, скажений він чи не скажений, — говорить Микола Череп. — Це перша ситуація. Друга ситуація, що його не знайшли. А якби й знайшли, то це вже (було б) через три дні. Задавнений момент, у мізках нічого не виявлять. (Якщо є підозра на сказ, у тварини беруть голову, у лабораторії досліджують мізки. — Авт.). Навіть якщо він і скажений. Я не вірю, що він заражений. Адекватна поведінка була.

— А як те, що він укусив...

— Сачком ловили, хотіли приручити.

— Приручити?!

— Ну так, він народився біля конюшні. Не у кімнаті, не в хаті. Це у тварини був самозахист.

— Але ж доведеться лікуватися, навіть якщо сумнів на 0,01 відсотка.

— Знайшли всі потрібні препарати, згідно з усіма стандартами. Не бачу проблеми. Це ж не поодинокий випадок.


Від укусів кота постраждала родина Миколи Черепа. На знімку: вершниця Бондана Череп на виступі кінного театру агросадиби «Соколиний хутір» на Ічнянщині

— Із туристів нікого не вкусив? Із відпочивальників?


— До туристів він ніякого відношення не має. Конюшня у мене вдома, а хутір у другій стороні. При чому тут туризм? Хата за три кілометри від хутора. Ми не знаходимося у зоні ризику. Я говорив із ветеринарами, із рабіологами (лікарями від сказу, rabies з латини — це сказ. — Авт.). Я б навіть узагалі не звертався, якби конюшня не стояла за кілометр від лісу. Про це б узагалі ніхто не знав, крім родини. Це єдиний фактор, який змусив мене перестрахуватися.

Кішка ходить з котами, абсолютно адекватна, харчується. Кіт народився і його бачили постійно. Київські лікарі сказали: «Миколайовичу, ти не хвилюйся, якби кіт був хворий, зграя б його зразу відшила». Здорові коти відразу викидають хворого. Який би він красивий чи гарний не був.

— Скільки у вас котів?

— Штук 5 чи 7.

— А той уже величенький, який укусив?

— Йому місяць, а може, й не було місяця. Він маленький котик.

— Ви поїхали у лікарню, а він пропав?

— Ми його закопали неподалік від лісу. Проаналізували, звернулися у лікарню. А нам кажуть, що дайте кота на аналіз. Почали шукати, а його нема. Або коти, або собаки відрили. Я на 2 метри не закопував, на 10 сантиметрів чи на 20.

— Закопали, бо він здох? Чи ви його убили?

— Здох. Його упіймали, напоїли коров’ячим молоком. Ветеринар відразу сказав, що він здох від молока, сто відсотків. Якщо він ссав цицьку, а ви його зі шприца перекормили (ми його давай же якось годувати, бо його ж відлучили від матері), сто відсотків, що від їжі помер.

— Так а для чого ви його відлучили від матері?

— Він красивий був. Чорненький. Хотілося його забрати з дикої природи.

* * *

Сказ — це гостра інфекційна хвороба. Заражаються, якщо укусить або навіть лизне хвора тварина. Якщо вчасно не звернутися до лікаря, неминуча смерть.

Виникненню захворювання запобігає антирабічна вакцина. Вона ефективна не пізніше 14-го дня з моменту укусу чи ослинення.

У особливо важких випадках, крім антирабічної вакцини, потрібен імуноглобулін. Важкими вважаються укуси за обличчя і кисті рук. Там сильна іннервація, тобто багато нервів. А вірус сказу розповсюджується саме по нервах.

Імуноглобулін колеться у день звернення в лікарню. Вакцина — у день звернення (або нульовий день), на третій, сьомий, 14 і 28.

Антирабічною вакциною область забезпечена. Імуноглобуліну нема. Ічнянські пацієнти, покусані котом, препарат шукали у Черкасах.

— Імуноглобулін колеться для того, щоб організм максимально швидко отримав захист, — говорить обласний рабіолог Михайло Швець. — Це готові антитіла (білкові сполуки, які організм виробляє у відповідь на віруси або бактерії, отрути).

— Скільки пацієнтів з початку року звернулися за антирабічною допомогою?

— Укушених чоловік 40.

— У яких районах більше кусають?

— У південних однозначно.

Тамара Кравченко, тижневик «Вісник Ч» №46 (1748), 14 листопада 2019 року

Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш Telegram.

Теги: Микола Череп, «Соколиний хутір», покусав кіт, сказ, Ічнянщина, «Вісник Ч», Тамара Кравченко

Добавить в:


ЦентрКомплект