Мобильная версия сайта Главная страница » Новости » Город и регион » Платіжки за комуналку прийшли «повні». Про пільги і субсидії напишуть на телефон чи розкажуть у собезі
УБП


Home net

Платіжки за комуналку прийшли «повні». Про пільги і субсидії напишуть на телефон чи розкажуть у собезі

Перші платіжки за комуналку за жовтень вже на початку листопада прийшли усім, в тому числі пільговикам, в повному обсязі. В них, як це було раніше, не зазначені ні пільги, ні субсидії. І волосся у людей, особливо у пільговиків, стало дибки. Куди бігти? Кому дзвонити?— Розпочався другий етап монетизації субсидій, — роз’ясняє Олег Русін, директор департаменту соціального захисту населення. — 3 листопада суми у платіжному дорученні будуть відображатися у повному обсязі.

Якщо говорити про субсидії, то люди вже починають отримувати кошти разом з пенсією, яку розносить «Укрпошта», а також на рахунки банків.

Пільговики ж отримають компенсацію дещо пізніше. Оскільки відбулись зміни у законодавстві. Кожному абоненту мають присвоїти спеціальні банківські коди. Без них гроші отримати неможливо. І лише після того відбудеться процедура монетизації.

Присвоїти код одразу всім не було можливості. Зокрема, затримки відбулись у зв’язку з перейменуванням вулиць, на яких живуть люди, чи інших даних.

Якщо гроші не прийшли вчасно, то обов’язково будуть перераховані з урахуванням двох місяців.

— Яким чином люди дізнаються про те, скільки мають платити?

— З банку кожному надійде повідомлення про те, яку суму за них сплатила держава, а яку вони мають сплатити самостійно.


— Якщо людина не залишала свої контактні дані у собезі?

— Пільги у будь-якому разі будуть нараховані. Щоб дізнатися суму, потрібно звернутись до управління соціального захисту за місцем проживання і повідомити контакти. Або ж можна звернутись до відділення «Ощадбанку».

— Чи можна було отримати гроші на руки?

— Так. Проте лише за заявою, яку треба було написати до 15 жовтня. Якщо ж заяви не було, то гроші перераховуватимуть автоматично на рахунки підприємств.

Якщо ви все ж хочете отримувати гроші готівкою, така можливість з’явиться на неопалювальний сезон. Для цього знову ж необхідно звернутись із заявою до управління соцзахисту до 15 травня.

Банківські коди почали оформлювати з восьмого листопада. Обіцяють, що вже з 20 листопада пільговикам, у яких виникли проблеми, почнуть перераховувати комуналку. Пеню за несплату за жовтень обіцяють не нараховувати. А усім трошки перетерпіти, доки вже там зверху розберуться з механізмами. Кажуть, усе буде добре.

*  *  *

Субсидію в області наразі отримують майже 134 тисячі домогосподарств. Пільги —110 тисяч.

Марина Забіян, тижневик «Вісник Ч» №46 (1748), 14 листопада 2019 року

Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш Telegram.

Теги: комуналка, пільги, платіжки, Олег Русін, «Вісник Ч», Марина Забіян

Добавить в:


ЦентрКомплект