Мобильная версия сайта Главная страница » Новости » Город и регион » Вояж до Америки чернігівських поліцейських

Вояж до Америки чернігівських поліцейських

Чернігівський вчитель Віктор Трухан у складі української делегації правоохоронців побував у Маямі (Флорида, США), куди з’їхалиея поліцейські з усіх штатів Америки та інші члени Міжнародної поліцейської асоціації з усього світу. Всього - близько 2 тисяч осіб!Круїзний лайнер, на борту якого були українці, мандрував країнами Карибського басейну, заходив на Кайманові острови та мексиканський Косумель. Як жартома відмітив Віктор Трухан, йшли піратськими маршрутами.Делегація Чернігівського відділення Української секції Міжнародної Поліцейської Асоціації (УС МП А) з 4 по 15 жовтня брала участь у Національному конгресі МПА Сполучених Штатів Америки. Україну представляли як діючі поліцейські, так і пенсіонери МВС, всього 11 осіб. Був серед них і полковник у відставці, нині вчитель предмету «Захист Вітчизни» Чернігівської ЗОШ І-ІІІ ступенів №34 Віктор Трухан. Він і розповів про поїздку.Насамперед: як сам Віктор Трухан опинився в складі такої вузько спеціалізованої делегації? Його запросили після нещодавнього візиту в середині вересня до Чернігова офіцерів поліції Великої Британії, Нідерландів, Канади, Естонії та Іспанії - 26 чоловік, як колишнього співробітника Головного управління Нацполіції України в Чернігівській області. Це був Тиждень дружби Міжнародної поліцейської асоціації. Під час візиту в рамках цікавої і насиченої програми знайшлося місце і для відвідин школи №34. Тобто чотирьох залів музею Бойової слави захисників Вітчизни. До речі, про відкриття останньої, четвертої, зали писала «Деснянка» (№40 за 3 жовтня 2019 року). Міжнародні гості були дуже зворушені і... залучили Віктора Трухана до співробітництва з передачі досвіду такого військово-патріотичного виховання.Конгрес проходив на гігантському круїзному лайнері «Carnival Conquest», завширшки 70 м, завдовжки 300 м і заввишки з 14-поверховий будинок. Розпочався і закінчився захід у Маямі (Флорида, США). Зібралися поліцейські з усіх штатів Америки, інші члени Міжнародної поліцейської асоціації з усього світу, всього - близько 2 тисяч осіб. Від імені президента Української секції МПА Андрія Василишина чернігівська делегація вручила Почесну відзнаку за особистий внесок у розвиток дружніх відносин між нашими країнами президенту організації 43-го регіону Маямі Джеральду Рудоффу.

Відбулися зустрічі з поліцейськими різних країн. А по ходу конгресу відвідали кілька країн Карибського басейну, заходили на Кайманові острови, в Махогані Бей (Гондурас), на атоли Белізу, мексиканський острів Косумель. Як жартома відмітив Віктор Трухан, йшли піратськими маршрутами.

Методологічно принципи, які закладені в основу роботи конгресу, були озвучені в перший же день, а саме:

- Вам треба розмовляти одне з одним за напрямками своєї роботи, тобто за вподобаннями. Спілкуватися безпосередньо з представниками подібних служб з інших країн, а не тільки слухати лекції.

- Ми обмінювалися думками про ставлення громадян до законодавчих актів в Америці і в Україні, - каже Віктор Трухан. - У них неухильно дотримуються законів, а в нашій державі переважно нехтують ними.

Раніше американці знали про Україну як про Чорнобиль і Кличка, тепер - як про Чорнобиль і... Зеленського. Спілкувалися з оперативниками, шерифами (дільничними), патрульними поліцейськими. Вони розповідали про всі премудрості служби в їхніх регіонах.

Конгрес завершився, а чернігівські поліцейські вже отримали запрошення відвідати Францію, Іспанію, Естонію, попередньо в травні-червні-липні 2020 року. А поки що потрібно ділитися досвідом, отриманим у поїздці до Маямі. Віктор Трухан уже спланував виступ у навчальному центрі Національної поліції УМВС України в Чернігівській області. Є ще задум виступити і в Академії державної пенітенціарної служби.IPA (International police association) - Міжнародна поліцейська асоціація (МПА)

- найбільша в світі організація поліцейських і цивільних службовка поліції, яка об’єднує понад 420 тисяч членів у 66-ти країнах світу;

- єдина професійна організація поліцейських, членство в якій відбувається незалежно від посади, місця служби, мови спілкування, расової приналежності, сповідуваної релігії, ідеологічних поглядів;

- незалежна від політичних і профспілкових органів і не входить ні в які інші міжнародні групи і об’єднання;

- відкрита для поліції будь-якої держави, що не перешкоджає необмеженим контактам своєї поліції з поліцейськими формуваннями інших держав І взаємному обміну професійним досвідом;

- має консультативний статус в ООН і в Раді Європи. МПА було засновано 1 січня 1950 року англійським поліцейським Артуром Троупом.Міжнародна Поліцейська асоціація. Украінська секція

- Українську секцію Міжнародної Поліцейської Асоціації (УС МПА) було створено 25 квітня 1996 року. У 1997 році на XV Всесвітньому Конгресі МПА у канадському місті Квебек Українська секція набула офіційного визнання у складі Міжнародної Поліцейської Асоціації. Сьогодні УС МПА об’єднує близько 7 тисяч членів, має 30 регіональних відділень.- Українська секція МПА будує свою роботу, послідовно втілюючи в життя головний девіз МПА «Служба через дружбу!». Спілкування з колегами з-за кордону, обмін делегаціями, спільні міжнародні заходи - все, що втілюють члени Асоціації під прапором нашої держави, є внеском УС МПА у справу поглиблення професійних і дружніх стосунків між правоохоронцями різних країн, а зрештою - зміцнення миру і дружби на нашій планеті.


Олександр Байдала, голова Чернігівського відділення УС МПА

Віталій Адруг, «Деснянка» №45 (780) від 7 листопада 2019

Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш Telegram.

Теги: правоохоронці, Міжнародна поліцейська асоціація, Адруг, Деснянка

Добавить в:


ЦентрКомплект