Мобильная версия сайта Главная страница » Новости » Город и регион » Поїхала на заробітки до Польщі. Лишила чотирьох дітей на тата. Через два дні згоріла хата


Поїхала на заробітки до Польщі. Лишила чотирьох дітей на тата. Через два дні згоріла хата

25 жовтня у селі Петрівка Сновського району 65-річний Володимир Іванов виносить з хати обгорілі речі. 18 жовтня сталася пожежа. Вигоріло все: стіни, дах, меблі, техніка. Попередня версія пожежних — коротнула проводка.

42-річна Оксана Буянова лишила чотирьох дітей на чоловіка. Каріні — 12 років, Платону —10, Назару — 7, Антону — 6. Зі старшим сином 19-річним Кирилом, за два дні до пожежі, виїхали на заробітки до Польщі.

Пожити в пусту хату погорільців пустили родичі. За півтора тижні небайдужі зібрали дві тисячі доларів на новий будинок. Хата у Петрівці коштує від чотирьох тисяч доларів.


Володимир Іванов з синами Назаром, Платаном, Антоном і донькою Каріною на згарищі

Ні документів, ні грошей, ні техніки

— Диміти почало з ванної кімнати, — порається на тимчасовому подвір’ї теща, 62-річна Тетяна Кошарна. Розбирає речі, які привезли зі Сновська волонтери як гуманітарку. — В хаті нікого не було. Діти в школі, дорослі греблись на городі. Люди почали кричати: «Володя, у тебе хата горить». Коли прибігли, хата вже горіла, ні документів, ні грошей, ні техніки врятувати не вдалося. Мабуть, проводка підвела.

Петрівка — моя батьківщина. 30 років, як живу в Кривому Розі. Другий чоловік там жив. Родом із Понорниці Коропського району. Їхали сім’єю на машині, потрапили в аварію. Жінка, двоє діток загинули, а він вижив. Взяв мене з донькою і сином Андрієм. Я працювала кухарем у шкільній їдальні. А після — ходила прибирати до крутих. Андрію там купили квартиру. І доньці збирали на окреме житло. Та Оксана сказала: «Мамо, місто душить, хочу жити в селі».

Оксана в Польщі — обвальниця м'яса

— Кирило в Польщу на заробітки вже їздив, — продовжує теща. — Придивився собі хату у селі, збирав на неї. І Оксана вирішила: треба довести ремонт до кінця, пробити свердловину, провести воду в будинок. І мріяли поміняти «Жигулі» на більшу машину, бо вся сім’я не поміщалась. Жили добре, а хотіли ще краще. Я працюю в Києві, доглядаю за бабусею. Донька її в Туреччині при посольстві працює. Два тижні я в столиці, два вдома. Потрібна була напарниця. Запропонувала доньці. Вона теж їздила, підробляла. 350 гривень доба.

— Чому чоловік не поїхав на заробітки?

— У нього друга група інвалідності, грижі на хребті. Важкого піднімати не можна. Отримує пенсію. А Оксана з Кирилом працюють на м’ясокомбінаті.
Дівчина вона міцна, поставили обвалювальником м’яса. Розбирають туші. За годину обіцяють 13 злотих (один злотий — 6,50 гривень), а чи буде така зарплата? О 4.30 підйом і до сьомої вечора на роботі. Тільки отримала картку, а гроші — через місяць.

Донька любить куховарити. Блендери, міксери, мультиварка, хлібопічка, кухонний комбайн, кавоварка — все було і згоріло. Врятували електром’ясорубку і маленький холодильник. Дводверний і звичайний не вціліли.


Тетяна Кошарна

— Жили на дитячі і пенсію чоловіка?

— На всіх дітей Оксана отримує шість тисяч гривень, — робить підрахунки Володимир. — І моя — дві з половиною тисячі. Зібрали дітей до школи, і заощаджень майже не лишилося. На одного треба близько п’яти тисяч гривень. А ще син в лікарні пролежав місяць з апендицитом. Сновські лікарі не признали, а він лопнув. Лікувався в Чернігові. 35 тисяч гривень пішло.

Коли тугенько живемо, а коли піднімаємось на ноги. Я займався свинями. До 30 голів вирощував: «мангалів», «корейців», «в’єтнамців». На городі і досі загородка є. Кури є і порося одне лишилося. Не вистачить на таку велику родину. Ось із цим горем впораємось і щось придумаємо, більше живності заведу.

— Оксана знає, що згорів будинок?

— Зв’язок у селі поганий. Спілкуємося по інтернету, коли буваємо в Сновську чи Городні. Про пожежу сказали відразу. На емоціях хотіла повернутися. Та як? Контракт підписала на три місяці. Емоції згасли. Вирішили, що відробить, отримає зарплату.

Як тільки дізналися про пожежу, соціальні служби почали дзвонити: на сільраду, в школу. Думали дітей забрати в інтернат. Ніхто їх не віддасть, кістьми ляжемо. Питали, які умови. В хаті, в яку нас пустили, і зимувати можна. Три невеликі кімнатки. Облаштували всім ліжка, у кожного окреме. Їжі вистачає.

Ціна на будинки підскочила в два рази

Під двором Володимира Іванова «Жигулі», у дворі — трактор з причепом. Хата без даху, уціліли металопластикові вікна.

— Придивились хату, чотири тисячі доларів коштує. Аби не добрі люди, не назбирали б. На картку кидають гривнями, а я міняю по курсу на долари. Дуже допомогли місцеві підприємці зі Сновська, фермери. Знайомі. Будинок добрий. Два котли. Власник робив для себе. Хороший ремонт, газ, вода в хаті, всі блага для дітей. Квартирантам здавав.

— У Петрівку автобус два рази на тиждень ходить, кому здавати будинки?


— Ми і самі не розуміємо, чому підскочили ціни, — знизує плечима сусід Микола Самусь. — Років три тому така ціна стала. Раніше хату можна було взяти за 50 тисяч гривень. Тепер така сама в два рази дорожча. Хоча ж усі вони старі, по 160 років.

— Елеватори стоять за селом, — продовжує Іванов. — А до них іде залізнична гілка. З іншої сторони села — тракторний двір, техніки багато, яка обробляє поля. Переселенці купують житло.

Старший жінки на 23 роки, тещі — на три

— Жінка у мене молодша на 23 роки, а теща — на три роки. Вона у мене хороша, миримо. Алкоголю я не вживаю. Раніше, по молодості, балувався, коли на фермі працював. А тепер воно мені гидке. Єдина погана звичка — цигарки і кава.

Жив у Гомелі, працював і столяром, і слюсарем, і водієм. Трішки військовим побув. Там залишилася донька, а я переїхав на батьківщину доглядати маму. Так і з жінкою зійшлися. Аби горілку пив, нічого б цього у мене не було. У неї син Кирило від першого шлюбу, і у мене донька.

— Можливо, коли мама повернеться, зустрінете в новому будинку?

— Дуже б хотілося.

— Проводка винувата?


— У цьому будинку прожили 13 років. Всю проводку поміняв. Грішу, що загорілось від пральної машинки. Зламалася. Відвіз в Городню в ремонт. Наче все нормально. Поки малі в школі були, закинув одяг, включив. Коли прибіг, в хаті повно диму. Накинув на обличчя мокру ганчірку, вимкнув запобіжники. Вони чомусь не зреагували, їх не вибило.

* * *

Хто хоче допомогти родині Оксани та Володимира, можна перевести кошти на банківську карту Володимира Іванова: 5168 7573 5937 4206.

Юлія Семенець, тижневик «Вісник Ч» №44 (1746), 31 жовтня 2019 року

Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш Telegram.

Теги: Володимир Іванов, пожежа, Сновський район, «Вісник Ч», Юлія Семенець

Добавить в:


ЦентрКомплект