Мобильная версия сайта Главная страница » Новости » Город и регион » «Вигані свой врєдний жена із дома», або Що почім на турецькому базарі


Нормовен

«Вигані свой врєдний жена із дома», або Що почім на турецькому базарі

Заморськими цінами на звичну городину та екзотику поцікавилась на базарі у турецькому курортному містечку Конакли. Населення 13,5 тисячі чоловік — це майже як три Березни (Менський район) чи два Остра (Козелецький).

Великий базар тут, як і в наших містечках та селищах, приїздить раз на тиждень. У Конакли базарують по середах. Вже о сьомій торгівля йде повним ходом. І так години до восьмої вечора.

Бутиків чи ларків у базарників немає. Одні торгують просто з землі. Інші розкладають продукцію на столах. Прилавки розміщують в один ряд, що тягнеться на кількадесят метрів. Є лише кілька невеличких «апендицитів».

Продавці лише чоловіки. Чорняві, смагляві, у більшості симпатичні. І навіть до пори привітні.

— Вигані свой врєдний жена із дома, — кричав турецький продавець на ламаній російській (хоч кілька слів тут знає кожен) моєму чоловікові, коли я почала викидати з пакета прим’ятий інжир і класти ціленький. Тож на турецькому базарі треба бути уважним, бо разом зі східною усмішкою вам легко можуть втюхати гнилячків.


Селім пропонує скуштувати шишку кактуса (опунцію) на турецькому базарі у Конакли

Серед покупців багато місцевого населення. Закупи роблять переважно жінки. По базару їздять з величезними сумками на коліщатках. У які накладають усе куплене.

Із суперекзотичних наїдків, які знайшла на базарі у Конакли, лише плоди кактусів або опунція. Продаються по штуках. За один правлять турецьку ліру. Якщо на наші — 4,3 гривні. Можна й сторгуватися. Місцеві беруть неохоче. Більше делікатес для туристів. На вигляд — як блідо-рожева картоплина з дрібними колючками. Якщо зняти шкірку — помаранчева м’якоть з кісточками. На смак нагадує гарбуз.

Ціни на фрукти майже такі, як і в Україні. Яблука — 17 гривень за кіло. Груші — 22. Дешевий виноград — у середньому 15 гривень за кіло. Персики — по 25. У середині вересня продавали й полуницю — 52 гривні за кіло. Абрикоси — по 30.

Багато свіжого інжиру. Соковитий, солодкий, м’який — 40-50 гривень за кіло.

Картопля — від 5,4 за кіло!


Подивилась і так званий борщовий набір. У першу чергу порівняла стратегічні українські овочі — картоплю і цибулю.

Середня ціна на картоплю на чернігівських базарах — 12 гривень. Можна знайти по десять. Це у два, а то й три рази дорожче за ціну, яку правили у минулому році. Цибуля ж навпаки. У кілька разів упала в ціні у порівнянні з 2018. Дрібнішу можна було знайти навіть до шести гривень.

Той, хто наростив бульби, радіє врожаю й заробіткам. А от безгородченки ллють сльози — дорого. Отож, кому дорого, раджу їхати на закупи до Туреччини. Одна людина у багажі може провезти до 20 кілограмів. Плюс — сім у руках. Удвох вийде більше мішечка.

Бо у Конакли найдорожча відбірна картопля коштує 8 гривень 60 копійок за кіло. А середню за розміром, рівненьку, не побиту можна знайти і по 5,30.1 це не торгуючись.

Цибулю у роздріб продають по 8,60 за кіло. Морква — майже по 13 гривень. Стільки ж просять і за буряк. Капуста — по 22 гривні. Часник — 170-210 за кіло, залежно від розміру. Помідори-огірки у середньому 8,5 гривні за кіло. В таку ж ціну продають і баклажани.

Ну і звісно — море зелені. Від кропу до тархуну. Продають переважно пучечками. У середньому — 4,5 гривні за один.

Собі купили інжиру та кактусів. А картопля, слава Богу, й вдома вродила.

Марина Забіян, тижневик «Вісник Ч» №40 (1742), 3 жовтня 2019 року

Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш Telegram.

Теги: турецький базар, Конакли, ціни, «Вісник Ч», Марина Забіян

Добавить в:


ЦентрКомплект