Мобильная версия сайта Главная страница » Новости » Город и регион » Пристрасті за октаепром. У Ніжині починаються передвиборчі перегони?


Нормовен

Пристрасті за октаепром. У Ніжині починаються передвиборчі перегони?

26 вересня ніжинців збурило встановлення на площі металевого октаедра (багатогранника) з підсвіткою зсередини, придбаного за 780 тисяч гривень. Кошти з держбюджету виділені за сприяння 37-річного екс-нердепа Олександра Кодоли.
Спорудження цієї малої архітектурної форми почали обговорювати ще в березні. Навіть збирали підписи під петицією проти облаштування прикраси в центрі міста. Однак, металева конструкція золотавого кольору все-таки знайшла своє місце в центрі Ніжина. Кожна зі сторін багатогранника прикрашена візерунками і різними зображеннями: герби України та Ніжина, портрет письменника Миколи Гоголя з автографом, церкви, підпис «Творімо майбутнє Ніжина разом!».


Багатогранник-октаедр

Інтернет-спільнота обурилась:

Євген Коновальчук:
«Шматок лайна за ціною квартири у Києві. Браво!!!»

Александр Берковец:
«Золота ціна — тисяч 50 з установкою... Будуть вночі збирати; щоб нічний тариф за роботу в кошторис включити».

— З одного боку, така реакція — необізнаність людей, — перераховує настроєві особливості 43-річна депутат Ніжинської міської ради Олена Туник, колишній викладач КВНЗ «Ніжинський коледж культури та мистецтв імені Марії Заньковецької» Чернігівської ОДА. — 3 іншого боку — можливо, мер десь себе проявляє не так. Анатолій Лінник прийшов до влади як бізнесмен-середнячок. Але досить швидко змінив свої погляди. Я це спостерігаю навіть по тому, наскільки просто до нього можна було підійти раніше, і як ускладнився процес зараз. Особисто я не була задіяна в обговореннях щодо встановлення октаедра. На моє переконання, такі великі кошти варто було задіяти в іншу сферу. Ну, хоче Кодола таке подарувати. Але ж люди живуть нижче плінтуса. І тут такі захмарні суми на багатогранник. Не треба сьогодні дратувати народ октаедрами. До того ж, сама конструкція якась непродумана. Ну, світиться куля з візерунками. Але ж не за такі гроші. От сам собою і напрошується у ніжинців висновок, що кожен хоче заробить.

Сам же 51-річний міський голова Ніжина Анатолій Лінник переконує — жодного стосунку до грошей, виділених на встановлення октаедра, він не має:

— Олександр Кодола сказав: «Це мій подарунок Ніжину». Кошти виділені з держбюджету, з фонду соцекономрозвитку. Ми можемо подарунок або прийняти, або відмовитися від нього. Перенаправити кошти на інші цілі — не маємо права. Це бюджетні фінанси з цільовим призначенням, затверджені Постановою Кабінету Міністрів України та погоджені бюджетним комітетом Верховної Ради. Закупівля малої архітектурної форми проведена через систему «Прозорро». Якщо ми не встановимо багатогранник, постане питання про доцільність подальшого виділення нам бюджетних коштів із фонду соціально-економічного розвитку. Ось стоїть октаедр вже три-чотири дні. Там фотографуються люди, усміхаються.— То, можливо, протестами проти багатогранника у Ніжині почались передвиборчі перегони?

— І я про те ж. Є купка активістів, котрі розпалюють незадоволення, — погоджується Анатолій Валерійович. — А щодо вартості, то наш багатогранник два на два метри обійшовся майже втричі дешевше, ніж уманський три на три (близько двох мільйонів 400 тисяч гривень).

— Вартість октаедра значно збільшує лазерна нарізка, — підтверджує 50-річний чернігівський коваль Олег Рубан.

Вікторія Товстоног, тижневик «Вісник Ч» №40 (1742), 3 жовтня 2019 року. Фото з Інтернету

Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш Telegram.

Теги: октаедр, Ніжин, Олександр Кодола, «Вісник Ч», Вікторія Товстоног

Добавить в:


ЦентрКомплект