Нормовен

Порожевіло озеро

Нещодавно одне з озер, що в ніжинському Графському парку, за кілька днів стало рожевим. Вода набула чіткого відтінку, наче її навмисне пофарбували.Багато ніжинців почали писати про незвичне явище у соцмережах. Переживали, чи не екологічна катастрофа це часом.

Як пояснили в міському управлінні Держпродспоживслужби, ситуація з забарвленням озера нё нова для Ніжина. Місцеві помічають подібне явище чи не щороку. Причина може бути у цвітінні водоростей, що надає воді специфічний колір. Явище природне, а значить - безпечне! Служба цьогоріч ще не вивчала це питання, і офіційного пояснення поки немає.
Водойма живе, як і раніше. Дохлої риби непомітно, рослинність не зникла, часом тут навіть рибалять...Два роки тому в Ніжині вже була подібна ситуація, що теж схвилювала людей. У 2017-му вмить порожевіло Ніжин-озеро. Тоді воду дослідили за одинадцятьма параметрами три різні організації. Виявилося: перевищено норму вмісту сульфатів у воді, що її і забарвило. Фахівці казали, що це через використання у навколишніх господарствах засобів, які містять сульфати. їх рештки потрапляли в озеро зі стічними водами та опадами.

Михайло Ломоносов, «Деснянка» №41 (776) від 10 жовтня 2019

Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш Telegram.

Теги: озеро, Ніжин, Графський парк, Ломоносов, Деснянка

Добавить в:


ЦентрКомплект