Мобильная версия сайта Главная страница » Новости » Город и регион » 200 літрів на 100 метрів - як "знущаються" з танкістів

200 літрів на 100 метрів - як "знущаються" з танкістів

- Все у них більш-менш... Але були недоліки - стояли між вогневими рубежами довго, тоді ліва машина з навітряного боку влучила перед собою, підняла стовп куряви, і перекрила всьому взводу стрільбу. Тому точно будуть штрафні бали, - чую з боку. Це оцінюють своїх суперників під час "танкової каруселі" інші військові.Зараз на Чернігівщині тривають змагання на кращий танковий взвод Сухопутних військ вітчизняної армії.

Учасники - танкові підрозділи окремих 1-ї та 17-ї танкових, 28-ї механізованої та 128-ї гірсько-штурмової бригад. Саме вони стали кращими у своїх оперативних командуваннях.

З першого дня лідерство захопили представники ОК "Північ". Сподіваються вони і на загальну перемогу.

- Хочемо бути першими. Ми вчора взяли найвищі бали у "снайперській стрільбі" та "естафеті". Остання складається з чотирьох етапів. Спочатку сто метрів несли ящик з боєприпасами і дві коробки до зенітного кулемета, споряджені, кожна по 30 кілограм важить. Друга стометрівка - треба було колоду для самовитягування танка пронести... і два траки гусеничні. Третій етап - дві бочки з умовним пальним перекотити сто метрів. І четверта ділянка - танковий трос та дві шпори для транспортування танка на залізничній платформі тягли, - ділиться враженнями командир танкового взводу 1-ї отбр Роман Приходько.

- Найважче - це перекочування бочки по пересіченій місцевості. 200 літрів. Грунт м'який. Вона грузне. Все решта несеться - тому там легше, - наголосив танкіст.

СкладчинаЗагалом, за чотири дні, армійці мають виконати 11 завдань у чотирьох номінаціях - спортивна, професійна, водіння бойової машини та комплексне тактичне завдання. Програма змагань щороку адаптується - враховують досвід здобутий на полі бою.

Як приклад, застосування пар - це новий вид, який показав себе успішно під час бойових дій на Донбасі. Танковий взвод «воює» на чотирьох бойових машинах. Два танки ведуть вогонь по цілям, а інші два – забезпечують їхнє прикриття. Акцент ставиться на збереженні життя екіпажу.Після другого дня змагань суперники скоротили відставання від лідерів - гончарівських танкістів. Змагання тривають. Попереду ще багато цікавого - водіння на точність, пістолетна швидкісна стрільба з танку та інші "атракціони".

Кращі у Сухопутних військах восени будуть змагатися на першості української армії. А там своєрідним бонусом переможцям є право виступу на міжнародному рівні.

Олександр Штупун, спеціальний кореспондент (м.Чернігів) Інформагентства МО України «АрміяInform»

Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш Telegram.


Теги: танкісти, ОК "Північ", ЗСУ

Добавить в:


ЦентрКомплект