Мобильная версия сайта Главная страница » Новости » Город и регион » Настільний теніс лікує навіть радикуліт
УБП


Home net

Настільний теніс лікує навіть радикуліт

Про це ми дізналися під час візиту в клуб настільного тенісу «Професіонал», що розташований за адресою вул.Гонча, 23; 4-й поверх. Керує цим закладом Зінаїда Міщенко, а головним тренером працює її чоловік Сергій - кандидат в майстри спорту з настільного тенісу, багаторазовий чемпіон області та срібний призер чемпіонату України 1999-2000 років в складі збірної Чернігова.На фото Сергій Міщенко на фоні вивіски

Клуб існує з 2014 року. Засновником його був Євген Бельман, який три роки тому емігрував в Ізраїль. Євген Семенович Бельман як і Сергій також фанат настільного тенісу. Після закінчення Чернігівського інституту економіки й управління зайнявся підприємництвом. А трохи зміцнившись фінансово, втілив у життя свою давню заповітну мрію – створив клуб настільного тенісу «Професіонал». Євген і Сергій були приятелями, партнерами по тенісній команді. А згодом Євген Бельман запропонував Сергію Міщенку бути тренером в створеному ним клубі. Тому коли Бельман вирішив емігрувати до Ізраїлю, питання, «кому дістанеться клуб?», навіть не стояло, він все своє тенісне господарство заповів Сергію Міщенку.
Сергій не захотів кидати улюбленої тренерської справи і ставати адміністратором, а тому запросив на цю посаду свою дружину, Зінаїду Геннадіївну, яка більше розумілася як у фінансовій так і в управлінській роботі.На фото Зінаїда Міщенко

І от уже скоро три роки, як клуб успішно функціонує, готуючи кадри для великого спорту в царині настільного тенісу і просто приносячи любителям цієї гри задоволення.

Сам Сергій родом з Ріпкинщини з села Новоукраїнське. Його першим тренером став його батько Валерій Іванович Міщенко, вчитель фізвиховання місцевої Новоукраїнської школи. Відмінник освіти, Валерій Іванович за свій вік підготував не одного успішного спортсмена з легкої атлетики, лижних перегонів. Під його керівництвом дитяча збірна Ріпкинського району з настільного тенісу стала чемпіоном області. Саме під його вмілим і чуйним керівництвом і відточував свою майстерність Сергій. Вперше смак перемоги хлопець відчув у 1991-му, коли будучи семикласником, став чемпіоном району з настільного тенісу серед школярів. Відтоді Сергій не полишає цей вид спорту ось вже понад чверть століття. Саме теніс визначив подальшу долю Сергія й після школи. Довго не роздумуючи, Сергій Міщенко, маючи на той час статус чемпіона області з настільного тенісу, що автоматично прирівнювалося до звання кандидата в майстри спорту, подав документи до Чернігівського Державного педагогічного університету на факультет фізвиховання. І, звичайно ж, пройшов.

Під час навчання в університеті брав участь у змаганнях різного рівня. Зокрема, за його безпосередньої участі та з його допомогою команда Чернігова посіла друге місце у першій лізі чемпіонату України з настільного тенісу та здобула путівку у вищу лігу. Сергій Міщенко неодноразово виступав на загальнодержавних зламаннях, завойовуючи призові місця.

Після вишу спортсмен вирішив пов’язати своє життя з професією вогнеборця. Поряд з основною своєю роботою – рятувальника, Сергій успішно виступав за команду цього силового відомства на турнірах з настільного тенісу та легкої атлетики, переважно на першість ФСТ «Динамо». А також виступав на змаганнях з пожежно-прикладних видів спорту. Так, на першості України 2002 року чернігівські рятувальники в естафеті встановили рекорд області, який тримається ось вже 17 років. У тому ж таки 2002-му на міжнародних змаганнях на приз «Пам’яті Героїв Чорнобиля», який проходив у білоруському Гомелі та де брали участь команди з Гомеля і Брянська, чернігівські вогнеборці здобули впевнену перемогу.

Але основним заняттям всього свого життя Сергій Міщенко все ж таки вважає настільний теніс. Він не тільки залюбки займається цим видом спорту, але й тренує всіх бажаючих навчитися в нього грати, як дорослих так і дітей. Нині в клубі «Професіонал» займається 30 дітей (2 групи по 15 чоловік) та близько 50 дорослих. Заняття проходять тричі на тиждень: вівторок, четвер, субота 15.00 – 16.00; 16.00 – 17.00. Місячний абонемент для дорослого коштує 300 грн. і розрахований на 10 занять. Але за бажанням – можна займатися й більше, це вже буде індивідуальне заняття з тренером і коштуватиме 100 грн./год. Оренда стола становить 70 грн./год. Дитячий місячний абонемент - 260 грн.

- Чи є вікові обмеження для членів клубу?
- «Немає», - в унісон відповідають Сергій та Зінаїда. Хоча набираємо ми дитячі групи віком від 8 до 12 років, є в нас і 13, 14, і навіть 15-річні підлітки. Для дорослих же обмежень не існує.«Настільний теніс це такий вид спорту, - говорить Сергій, - що в ньому вік особливого значення не має, тут головне – реакція, спритність. А це можливо і в 12 і в 72. А для прикладу, 12-річна дівчинка може з легкістю обіграти 15-річного юнака. До речі, нашому найстаршому учаснику клубу, Валерію Миколайовичу Бондаренку – 73. Він – чемпіон України серед своїх однолітків. Тому теніс - це універсальний вид спорту щодо віку.

- Зінаїдо Геннадіївно, скільки ви вже в шлюбі з Сергієм і як сприйняли його захоплення спортом, зокрема настільним тенісом?- Одружені ми з Сергієм вже 13 років. Те що він спортсмен сприйняла дуже позитивно. Можливо навіть це і зіграло певну роль у моєму виборі. Я сама веду активний спосіб життя, з дитинства займаюся спортом. Зокрема, в юності займалася плаванням, велоспортом, волейболом, баскетболом. Спершу я лише придивлялася до захоплення чоловіка, спостерігала, їздила з ним на змагання, вболівала. А коли три роки тому Сергій запропонував мені керівництво тенісним клубом – зацікавилася і самою грою. Попросила навчити мене грати. Згодом, стала робити певні успіхи у тренуваннях і досягла певного рівня професіоналізму. Тоді Сергій запропонував мені попрацювати з дитячими групами. Наразі треную групу дівчаток.

Графік у директора і тренера дуже напружений. Клуб працює без вихідних, адже більша частина членів клубу має можливість займатися лише у вихідні.Розклад роботи клубу

Сергій розповідає, що інколи проводить по 5-6 годин індивідуальних занять. А коли людина приходить і виявляє бажання за короткий термін навчитися грати або вдосконалити свої вміння (таке трапляється, як правило, перед змаганнями) тоді тренер Міщенко займається з «кандидатом на покращення» навіть щодня, по кілька годин.

«Одного разу, - розповідає Сергій, - до нас у клуб прийшли два представники «Чернігівгазу», чоловік і жінка, хотіли підготуватися до змагань. І задатки в них таки були непогані. Але коли через фінансові труднощі змагання скасували, вони припинили свої тренування. Зникла мотивація.

Бували й інші випадки. Три роки тому до нас у клуб прийшов Юрій Іванов - співробітник гіпермаркету «Вена». Там щороку проводяться турніри з настільного тенісу з солідними призовими. І от Юрій попросив підтягнути його навички гри в теніс за місяць(!). Бо, мовляв, через місяць – змагання. Місяць виснажливих тренувань і Юрій Іванов увійшов у трійку лідерів турніру. Через рік став другим і от тепер цьогоріч налаштований на перемогу. Ось такі справи», - розповідає Сергій. Зараз до нас ходить займатися Олександр Гороховський. В нього скоро обласні змагання серед команд лісгоспів. Він також серйозно готується і ми сподіваємось, що буде в призерах.

Олег Кислуха директор школи, депутат чернігівської районної ради також вдавався до наших послуг при підготовці до змагань. Прийшов і заявив «Я готуюсь до змагань. Ви мене за місяць підготуйте ? (!)». Як результат – перше місце в області серед депутатів.

Сергій Валерійович з гордістю демонструє гордість клубу – три новенькі тенісні столи професійного класу, привезені з-за кордону ще Євгеном Бельманом. Кожен з яких коштує по $1000. Щоб виховати справжнього професіонала треба мати відповідну матеріальну базу.Зал для тренувань

Але ми займаємось не тільки грою в теніс. Перед грою - обов’язково розминка: робимо вправи на тренування сили, спритності, витривалості, реакції та координації рухів. Тренуємо розтяжки.
В арсеналі клубу: гантелі, скакалки, інший спеціальний інвентар і навіть штанга, для підкачки м’язів ніг.


Тренувальний інвентарНа фото «координаційна драбина, один з елементів тренувального інвентаря головний тренер клубу Сергій Міщенко демонструє вправу на ній

Для старших дітей і дорослих тренування носять більш вольовий характер, спираючись на вже сформовану мотивацію. Для найменших же Зінаїда Геннадіївна придумує цікаві ігри аби перемкнути їх увагу на інший вид активності і не перевантажувати одним лише тенісом. Тоді й інтерес до тренувань не зникне.

- Які риси притаманні майбутнім тенісним чемпіонам? На що перш за все звертає увагу тренер, щоб зрозуміти буде з цього гравця чемпіон чи він гратиме виключно для задоволення?
- В першу чергу дивлюсь на реакцію. Реакція відіграє, мабуть, ключову роль у тенісі. На другому плані – спритність і лише потім координація рухів, поставленість удару і т.д. Вже на першому ж тренуванні підмічаю над чим треба попрацювати в майбутньому.

На літо кількість дітей зменшується – даються в знаки літні канікули. Зате збільшується кількість заїжджих – діти зі столиці, які приїздять в Чернігів до родичів, залюбки ходять на заняття і, враховуючи різницю в цінах між Черніговом та Києвом, замовляють і просто насолоджуються 2-3 годинними індивідуальними заняттями.

Батьки одного з таких дітей при зустрічі зі мною захоплено розповідали, що в дитини за час тренування в клубі «Професіонал» відбувся помітний прогрес у грі.

Ми навіть підбираємо під дітей час відвідувань, - говорить Зінаїда Геннадіївна, - в основному всі ходять в школу на першу зміну, тому тренування розпочинаються в післяобідню пору, з 15.00. Але для тих дітей, хто ходить в школу у другу зміну ми проводимо тренування зранку, на 10.00.

- На які кошти існує клуб, чи є спонсори?
- «Ремонт і купівля нового інвентаря, ремонт приміщення, придбання екіпіровки все це за власний рахунок, - говорить Зінаїда Геннадіївна, - Благо, що нам дісталося це приміщення у досить пристойному стані, з цими от прекрасними імпортними столами. Але косметичний ремонт, перероблення системи освітлення, встановлення сонцезахисних штор, бо в нас сонячна сторона, все це нам довелося зробити власним коштом. В майбутньому плануємо відремонтувати тренерську кімнату.

- Які успіхи і досягнення ваших вихованців і членів клубу «Професіонал»?
- Серед досягнень членів і вихованців нашого клубу перемоги на чемпіонатах області в різних турнірах: чемпіонат профспілок, пенсійного фонду, першість ФСТ «Динамо» України, чемпіонат області серед депутатів і т.д.
«На першості ФСТ «Динамо» України серед команд - колективів фізкультури силових структур. Ось вже котрий рік поспіль ми з Анатолієм Коваленком з національної поліції утримуємо першість в області з настільного тенісу, - говорить Сергій.
Наша команда у складі: Олександра Коцюри, Олени Кудлай та Сергія Міщенка виборола 1 місце у змаганнях з настільного тенісу на кубок Ректора НДУ імені М.Гоголя.Перемога в місті Ніжин

Щонеділі в клубі проводиться внутрішній комерційний турнір серед членів кубу. З призами, грамотами, все як на змаганнях. Гроші збираються з учасників. По 70 грн. з дорослого і по 35 – дитини. Нагороди дістаються лише призерам. Але на великі свята, як от на Новий рік, Різдво і т.п. заохочувальні призи дістаються всім учасникам. А так, крім загального турніру, ще розігрується першість серед так званої ліги «В», серед тих, хто посів місця в другій половині турнірної таблиці. Наприклад якщо учасників 12, то ліга «В» це всі, хто зайняв місця з 7-го по 12-те, якщо 16, то ліга «В» з 9-го по 16-те місце. І вже там переможцю дістається заохочувальний приз.Ігри на внутрішньому турнірі

Торік проводився так званий турнір «Першої ліги». Він проходив щосуботи і відбулося 15 турів цих змагань. Зміст - максимально підтягнути більш слабкіших учасників клубу, які через страх поразки, відмовлялися брати участь у «Турнірах вихідного дня». Аби не відбити інтерес до гри взагалі, я вирішив проводити такі змагання лише серед них. з призами грамотами все як має бути. З відмінністю лише в тому, що переможці були в статусі чемпіонів першої ліги.Вихованці клубу

З дітьми ми їздимо на змагання не лише в Чернігові, а й по області, - розповідає далі Сергій Міщенко. - Виїзди на турніри, зазвичай, починаються в приходом холодної пори року. Тобто з жовтня – листопада. Ми виїздили в Новоукраїнку, Ріпкинського району на товариську зустріч. Тут, по місту, влаштовуємо змагання з різними ДЮСШ та спортивними клубами міста Чернігова. Наш перспективний вихованець Антон Вамуш став призером (3-тє місце) Чемпіонату Чернігова та виграв відкриту зимову першість з настільного тенісу клубу Спін серед юнаків.На фото чемпіон - Антон Вамуш 

До речі, офіційних тенісних клубів в Чернігові функціонує лише два. Крім нашого «Професіонала», ще є Клуб настільного тенісу "СПІН" (вул. Коцюбинського 49а). Там також, як і у нас, можна і просто замовити стіл пограти, і отримати індивідуальне тренування з тренером. А взагалі то це дуже мало для Чернігова, як для обласного центру. Як говорив Євген Бельман, Чернігів може забезпечити існування 6 – 7 таких тенісних клубів. І це дійсно так. 7 – 10 клубів забрали б з вулиць і підворіть чималу кількість дітей і підлітків, відволікли б їх від шкідливих занять та прищепили звичку здорового способу життя. Проблему бачу у відсутності підтримки з боку державних органів та владних інституцій. Бракує як фінансової так і рекламної підтримки, - говорить Олександр. - Якби нам дозволяло приміщення, ми б встановили ще два столи, збільшили б кількість спортсменів у групах. Також важлива інформаційна підтримка. До прикладу, в Чернігові нещодавно проходив чемпіонат України з тенісу і ніде ніякої інформації. Повністю відсутня реклама та будь-які повідомлення про це. Навіть я, як керівник профільного клубу, не знав що в нашому місті проходить така першість. Що вже говорити про пересічних чернігівців. Ось вам і ставлення до цього виду спорту. Але ми не нарікаємо. Ми робимо свою справу і будемо її робити. Залучати дітей і дорослих до здорового способу життя, до спорту, до настільного тенісу. І я вважаю, що це принесе свої позитивні плоди.

Наведу лише декілька прикладів: Валерій Миколайович Бондаренко, наш другий тренер, у віці 73 роки веде активний спосіб життя, допомагає займатися з дітьми. Людина носить окуляри, але після місяця занять у клубі переходить на читання газет без окулярів. Тобто гра в теніс тренує очне яблуко, фокус ока (в процесі стеження за тенісною кулькою). Ось така пропаганда тенісу – як лікувального засобу для відновлення зору.

Доходить до того, що мами приводять діток в клуб і говорять: «Нам окуліст порадив позайматися тенісом. Ми сподіваємось, що ви нам допоможете».

Ще один приклад. Людина - чемпіон області з настільного тенісу 60-х років. Зараз у нього радикуліт. Лікарі йому відкрито заявили: «Ви грайте в настільний теніс. І все буде добре». Професійному тенісисту і раптом радять пограти в теніс (!). Місяць інтенсивних занять і радикуліт як рукою зняло. Регулярні нахили за м’ячем розігрівають м’язи спини, зігріваються поперек, радикуліт відступає.
Взагалі теніс розвиває всі групи м’язів, очі і навіть мозок (!) – говорить Сергій, - Так, так, не дивуйтесь, мозок. Тут треба думати! Тренери часто жартують: «Теніс це ж не шахи, тут думати треба». Гра має цілу філософію. Тут треба не лише вміти відбивати м’ячик. Гравці все повинні враховувати: траекторію відскоку, швидкість обертання кульки, кут нахилу ракетки. Навіть є два типи гри «наступальна тактика» і «оборонна, захисна тактика». Ми навчаємо наших учнів грати від оборони. Але коли суперник слабший, треба міняти тактику – вести наступ. І ось тут вже треба перелаштовуватися. За власними спостереженнями я для себе зробив висновок, що діти, які більш здібні у навчанні, швидше і успішніше навчаються грати і в теніс.

Як кажуть: «Мільйонери грають у великий теніс… а в настільний грають лише МІЛЬЯРДЕРИ» - підсумовують рекламу свого виду спорту обидва тренери.

Gorod.cn.ua

Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш Telegram.

Теги: теніс, «Професіонал», Міщенко, Бельман

Добавить в:


ЦентрКомплект