Черговий етап вакцинації

Міністерство охорони здорові наголошує, для створення колективного імунітету проти дифтерії і правця потрібно, аби рівень щеплення дітей та дорослих досяг 95 відсотків. Нині ж відсоток охоплення профілактичним щепленням поки доволі низький (65 відсотків), що при активності збудників цих інфекційних недуг може спричинити загрозу національній безпеці країни. У Національній службі здоров’я повідомили, що упродовж минулого і поточного років кількість цих захворювань зросла.Наразі щеплення - єдиний дійовий метод профілактики. Тому в регіони відправлено 3 мільйони доз вакцин, окремо для дорослих і дітей.

За словами заступниці головного лікаря Чернігівської обласної дитячої лікарні Людмили Кривець, нині в області в наявності потрібна кількість препаратів для профілактичних щеплень проти дифтерії і правця, повідомляє сайт Панорама. Зокрема, вакцина АДП-М (виробництво індії) з вмістом ослабленого анатоксину (антигену).

Для того, щоб зробити безкоштовне щеплення проти дифтерії, потрібно звернутися до свого сімейного лікаря чи терапевта. За дотриманням графіка щеплень ретельно слідкують і педіатри, адже дітям вакцинацію проводять у віці 2, 4, 6 місяців, а ревакцинацію - у 18 місячному віці.

Особливу увагу щодо вакцинації проти дифтерії варто приділити дорослим, яким вакцину мають вводити кожні 10 років. Саме стільки триває імунітет від попереднього проведення щеплення.

«Деснянка» №33 (768) від 15 серпня 2019

Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш Telegram.

Теги: щеплення, вакцинація, Деснянка

Добавить в:


ЦентрКомплект