Мобильная версия сайта Главная страница » Новости » Город и регион » Більше 36. У Сновську та Чернігові зафіксували рекордну спеку. А в Семенівці — найсильніший вітер за останні десять років

Більше 36. У Сновську та Чернігові зафіксували рекордну спеку. А в Семенівці — найсильніший вітер за останні десять років

Понеділок, перше липня, відзначився двома природними рекордами: спекою та вітрами.— У Чернігові зафіксовано абсолютний рекорд — 36,6 градуса з плюсом. Це на 5,4 градуса більше за попередній максимум. Так, у 2010 році цього дня температура досягла 31,2, — повідомляє Ірина Глущенко, черговий синоптик обласного гідрометцентру. — 36 градусів також зафіксовано у Сновську. Високі температури й по інших постах області: у Прилуках — 35; Семенівка, Остер та Ніжин — 34, у Покошичах Коропського району — 33.

Якщо вдень нещадно смалило сонце, то надвечір почався страшенний вітер, що виривав коріння, знімав дахи.

— Найсильніший порив було зафіксовано у Семенівці. Це 28 метрів на секунду, — продовжує Ірина Миколаївна. Вітри 16-20 метрів на секунду є нормою для нашого регіону, а от 28 — ні. Такі пориви бувають раз на 10, а то й 15 років.

— Що спричинило такі явища?

— Різниця температур. Ближче до вечора температура стрімко падала кожні три години на 7-10 градусів, — пояснила синоптик.

— Рекорди триватимуть?

— Очікується зниження температури по всій області.

Марина Забіян, тижневик «Вісник Ч» №27 (1729), 4 липня 2019 року

Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш Telegram.

Теги: спека, рекорд, погода, сильний вітер, «Вісник Ч», Марина Забіян

Добавить в:


ЦентрКомплект