Авіація заливала тоннами води

Близько 130 гектарів очерету та лісу за два дні вигоріло неподалік села Тужар Козелецького району. 90 рятувальників, 12 одиниць техніки (8 пожежних машин, трактори, «УАЗи» з помпами), літак та гелікоптер дві з половиною доби боролися з вогнем. Пошкоджено 40 гектарів Міжрічинського регіонального ландшафтного парку.— У суботу близько п’ятої вечора почав горіти очерет на березі Київського водосховища біля села Тужар. Вдень там було багато відпочиваючих, мабуть, хтось кинув недопалок, — розповідає учасник ліквідації пожежі начальник Козелецького відділу ДСНС України Сергій Хоменко. — На гасіння приїхала пожежна машина з Косачівки, прибуло 7 відділення пожежно-рятувального підрозділу з Остра, машини з Остерського лісгоспу, Остерського військового лісгоспу. Вигоріло 70 гектарів очерету. Пожежу повністю не загасили, але локалізували, не допустили до лісу. Було встановлене цілодобове чергування.Після 7 ранку вітер посилився, і наші пожежники з вишки, що в Косачівці, побачили: вогонь пішов на ліс. У неділю, 7 квітня, о 16.00 пожежу почали гасити знову. О 19.00 очерет горів трьома осередками плюс 40 гектарів лісової підстилки Міжрічинського парку. Крім пожежних машин та тракторів, була задіяна авіація.

— Був літак «АН-32» та гелікоптер «М-8» Ніжинського авіаційного загону, — пояснює Сергій Хоменко. — Здійснили 30 викидів води за два дні, 7-8 квітня. Більше 50 тонн води. «АН» заправлявся в Ніжині, а гелікоптер — у Київському водосховищі.

СкладчинаСело Тужар належить до Косачівського старостинського округу Деснянської громади. Масштабні пожежі сухої трави та лісу бувають під Косачівкою постійно. Особливо страшною була пожежа в Косачівці 2008 року, коли вогонь з лісу хвилями накрив село, горіла хата за хатою, всього 19, і магазин. Погоріли людські свині, кури. Загинув житель Косачівки.

— Цього разу загрози населенню не було, — запевняє Сергій Хоменко. — Вогонь пішов в інший бік. Евакуація людей не планувалася. Деякі приходили дивитися на пожежу.

8 квітня о 12.05 загорання очерету та пожежу лісової підстилки на території Міжрічинського парку ліквідовано загасили повністю.Олена Гобанова, «ВісникЧ» №15 (1717) від 11 квітня 2019

Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш Telegram.

Теги: пожежа, с.Тужар, Козелецький район, Міжрічинський регіональний ландшафтний парк, Олена Гобанова, «ВісникЧ»

Добавить в:


ЦентрКомплект