Мобильная версия сайта Главная страница » Новости » Город и регион » Головне, дістати картоплю з погребаГоловне, дістати картоплю з погреба

Як готувати до посадки картоплю? Які сорти в моді? Знають у Миколаївці та Городищі Менського району, в картопляному краю.— Вивожу гній, розкидаю, і так з року в рік, — розповідає Юрій Бурий із Миколаївки. — Це органіка. Застосовую і хімію. Перед посадкою купую «Престиж» (протруйник). Рідина рожевого кольору. Обробляю бульбу від колорадського жука. Поливаю, щоб мокра стала. Наймаю саджалку. Саджу 15 соток. Отак-о хватає, з головою. Із 15 соток я тонни три продаю. Саджаю «белла росу». Вона вже багато років. Але сорту не міняю, поки родить — хай родить. — «Белла росу» садимо, «гранаду», — додають односельці Бурого. — Головне, дістати картоплю з погреба. Дістають на Сорока (свято сорока святих), 22 березня, як сорока перше яйце знесе. Чому на Сорока? Щоб було сорок картоплин під коренем. У цьому році ще не витягали, бо холодно. Треба, щоб картопля прогрілася, паростки пустила.
А тоді на город — і саджай. Якщо нема гною, добриво червоне беріть. Нітроамофоску (азотно-фосфорно-калійне мінеральне добриво). Якщо садите вручну, півторачку пластикову обрізаєш зверху. Насипаєш в обрізану пляшку добриво і відкручуєш кришку, а дірочку пальцем затикаєш. Щоб не безперервно летіло, пальчиком раз, раз — відкриваєте-закриваєте. Щоб тільки у лунку попадало.


Юрій Бурий

У фермерів-картоплярів — інші площі, інші масштаби, але теж підготовка.

— Саджу «белла росу», — говорить фермер із Городища Юрій Погребний. Він на тракторному стані. А на складах, де в ящиках зберігається бульба, у цей час кипить робота. Перебирають, кладуть на транспортерну стрічку, возять. — «Розара» була в моді, одійшла. Зараз багато нового. Та головне, щоб родило добре.

— Садимо чипсову картоплю, — каже фермер Дмитро Ковбаса, теж із Городища. Займається картоплярством разом з братом Юрієм. — Спеціальні сорти.

Тамара Кравченко, тижневик «Вісник Ч» №14 (1716), 4 квітня 2019 року

Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш Telegram.

Теги: фермери, картопля, «Вісник Ч», Тамара Кравченко

Добавить в:
АрменияЦентрКомплект