Мобильная версия сайта Главная страница » Новости » Город и регион » Україна – це не просто місце на картіУкраїна – це не просто місце на карті

АКТУАЛЬНО Неля Лавриненко: «Для розвитку треба шукати можливості, в Україні вони є»


 
   Українцям слід позбутися будь-яких відчуттів, пов'язаних з меншовартістю та песимізмом, із тим, що в України може щось не вийти – у цьому переконаний Прем’єр-міністр Володимир Гройсман, який на минулому тижні виголосив тематичну промову. «Україна – це не просто місце на карті», – впевнений очільник Уряду. Герой нашої публікації власним прикладом доводить те, що щоденною працею та наполегливістю можна досягнути омріяних вершин. Чернігівка Неля Лавриненко, яка пройшла шлях від звичайного вчителя до засновниці першої на Чернігівщині приватної школи, переконана – в Україні є всі можливості для розвитку.

«В Україні є 45 мільйонів людей, кожен з яких любить свою державу.
Ніхто не прийде і за нас нічого не зробить.
Я давно не вірю у дива, але знаю – ніхто один не може змінити ситуацію.
Ми можемо це зробити тільки разом»

Прем’єр-Міністр України Володимир Гройсман.
 
   Неля Лавриненко – яскравий приклад людини, яка зуміла взяти свою долю у власні руки і вже сьогодні змінює життя в нашій державі на краще. З 1993 року вона працює у громадському секторі. Двічі очолювала Всеукраїнську громадську організацію «Спілку Української Молоді». Нині є заступником голови світової управи організації. Родом із Корюківщини, дитинство провела в Анисові, під Черніговом. За освітою – педагог. Починала працювати у звичайній сільській школі, має досвід роботи в Інституті інноваційних технологій та змісту освіти при міністерстві – свого часу була заступником директора Інституту. Із 2007 року є власницею Центру розвитку дитини «Янголятко», а тепер вже і приватної школи «МудрАгелики».  
   З чого вона починала, яким був її шлях до омріяних вершин, і чи важко в Україні почати власну справу – наша з нею розмова.

 
Нелю Петрівно, розкажіть про початок вашого шляху.
 
   Після вступу до інституту я паралельно пішла працювати. Працювала в сільських школах. При тому, що я є членом Спілки Української Молоді, мені доводилося часто виїжджати та співпрацювати із виховниками нашої організації із різних країн. Перший мій такий виїзд за кордон був виїзд на таборування у Велику Британію, згодом в Америку. Бувало, що я дуже багато часу проводила на виїздах у Польщі. Всюди, де я бувала, я намагалася просити українську діаспору, щоб вони організовували мені зустріч із тамтешніми освітянами. Мені цікаво було, як там розвивається освіта. На той час у мене було бачення, якою мала б бути освіта в Україні. Звісно, я могла працювати як вчитель, але хотілося чогось більшого – хотілося би показати, якою може бути школа сьогодні в Україні. Десять років я виношувала мрію створення приватної школи. Спочатку це почалося з центру розвитку дитини, оскільки умови ліцензування відповідно до старого законодавства були такими, що було нереально фактично відкрити приватну школу, особливо якщо в тебе немає впливів зі сторони. 
 
Розкажіть про успіхи у вашій справі, які вам вдалось досягти за останні роки? Який ваш найбільший успіх? 

   Найголовніший мій успіх – це якраз відкриття школи. Вона була спочатку в адаптованому приміщенні. Починали ми з одного класу, з батьків, які повірили в мене і підштовхнули до того, щоб я це зробила. Зареєстрували її в кінці травня, а ліцензію ми отримали вже в жовтні. Ми говорили з директорами аналогічних столичних шкіл і виявилося, що це найкоротший шлях, який нам вдалося пройти. Але для мене він був найтяжчим, бо треба було доводити багатьом людям те, що було прописано на законодавчому рівні. Все-таки нам вдалося отримати ліцензію і тут варто віддати належне обласному управлінню освіти. Вони теж були зі свого боку зацікавлені, тому що ми єдина область, яка не мала своєї приватної школи. Ми починали із 10 учнів, сьогодні в нас 85 учнів, з них два нульових (дошкільних) класів і 55 дітей – це три перших класи, другий та третій клас. Вдалося долучити до справи інвестора, розширитись, мати будівлю відповідну до будівлі школи, зараз ми її впорядковуємо, робимо ремонти, розширюємо простір. З того, що вже є – почався запис на новий навчальний рік і ми проходимо ліцензування на базову школу 9 класів.
 
Ви досить часто бували за кордоном. Чи думали ви про еміграцію? Чому ви залишились в Україні? 
 
   У мене не виникало думки лишитись десь, я хотіла жити в Україні. А для того, щоб дати відповідь іншим, я порахувала, що мені треба щонайменше 10 років аби досягнути освітянського рівня в європейській країні, який я маю вже тут. В Україні за 10 років я могла б досягнути більшого, що в результаті і вийшло. 
 
Назвіть 5 речей, за які ви любите Україну
 
   Україну не можна за щось любити. Ти або любиш, або не любиш. Я люблю подорожувати Україною. За кордною більше одного місяця не витримую.
 
Америку називають країною можливостей, чи має шанси Україна так називатися?

   Я гадаю, що вона вже частково такою стала, тому що багато людей із мого оточення – це люди, які створили власні справи своїми зусиллями, без сторонньої допомоги, щоденною працею. Це люди, які дуже багато вкладали в самоосвіту, намагалися навчитися, порівняти і робити кроки тут. Є люди, які навіть закінчували освіту за кордоном, але повернулися в Україну, тому що вважають, що у нас можна досягнути не менше, ніж там. Тут – можливості! Хто б що не казав, але все одно бізнес розростається – від середнього до великого, і є чернігівські компанії, які активно працюють на міжнародному рівні. 
 
Що ви хотіли б побажати молодим українцям, які хочуть розпочати власну справу?

   Почніть з того, що ви любите. Це буде йти швидше і краще, ніж те, що ви обрали, але що не є вашим. Для розвитку треба шукати всі можливості. Я не можу сказати, щоб люди не їхали за кордон і не дивилися. Треба їхати, вчитись, дивитись, але треба повертатись додому і тут становлюватись. Тут наше коріння!
 
Ольга СВІТЛИЧНА

www.uawelove.org 

Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш Telegram.

Теги: Неля Лавриненко, "МудрАнгелики", освіта, Україна – це не просто місце на карті

Добавить в:
АрменияЦентрКомплект