Мобильная версия сайта Главная страница » Новости » Город и регион » Нові правила: за багаж у громадському транспорті тепер треба платити?


Home net

Нові правила: за багаж у громадському транспорті тепер треба платити?

У Чернігові затверджені нові правила користування громадським транспортом

Відповідне рішення ухвалено на засіданні виконавчого комітету Чернігівської міської ради. Зокрема, нові правила визначають, який багаж пасажир може провозити безоплатно, а за який має платити.
Так, перевезення багажу або ручної поклажі в громадському транспорті коштує як разовий проїзд. Проте якщо кількість багажу перевищує норму, потрібно платити за кожну одиницю цього багажу.

Пасажир може безкоштовно перевозити одну одиницю багажу, якщо його розміри не перевищують 100x50x30 сантиметрів, а вага – 20 кг.

Можна перевозити дві одиниці багажу, але з оплатою згідно з тарифом за кожну з них.

Безоплатно можна везти ручну поклажу, але не більш як дві одиниці. Якщо ви перевозите більше, маєте сплатити за кожну одиницю, що перевищує встановлену кількість.

Пільговий проїзд у міському автомобільному транспорті не дає права безкоштовно перевозити понаднормовий багаж чи ручну поклажу.


У транспорті заборонено розміщувані багаж у тих місцях, де це заважає вільному пересуванню пасажирів уздовж салону.

Не можна провозити вибухонебезпечні, легкозаймисті, отруйні, їдкі речовини з різким запахом та наркотичні речовини, колючі, ріжучі предмети без належної упаковки, вогнепальну зброю без чохлів та дозволів на носіння та зберігання.

Забороняється їхати з громіздким багажем розміром більше ніж 100x50x30 см або вагою понад 40 кг, речами, довшими за 190 см та діаметром більше 30 см.

Проте це не стосується дитячих та інвалідних візків, велосипедів, що складаються, та лиж.

Багаж та ручну поклажу не можна ставити на сидіння.

Також правила містять конкретизацію прав та обов'язків водія, кондуктора, контролера й пасажира. Водій, зокрема, зобов'язаний бути охайно вдягненим, не носити під час роботи майки, короткі шорти, взуття, що належним чином не фіксується на нозі, а також має чемно поводитися з пасажирами.

Водіям автобусів також забороняється розмовляти по телефону без допоміжного обладнання, їсти, пити, слухати музику під час руху автобуса, палити (у тому числі використовувати електронні сигарети) в салоні автобуса та під час його руху, на зупинках громадського транспорту (в тому числі кінцевих) та в місцях відстоювання транспортних засобів.

Тижневик «Чернігівські відомості» №11 (1460), 13 березня 2019 року

Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш Telegram.

Теги: правила, транспорт, багаж, «Чернігівські відомості»

Добавить в:


ЦентрКомплект