Живописна симфонія Людмили Бешун

Коли за вікном грудневі холоди, а на душі неспокій і відчай від сьогодення, на допомогу приходить аматорське мистецтво, яке зігріває своїми теплими кольорами та заспокоює мальовничими сюжетами.
4 грудня, в Чернігівській обласній універсально науковій бібліотеці імені Володимира Короленка, відкрилися відразу дві виставки: звітна виставка картин Чернігівського народно-аматорського об’єднання художників «Деснянська палітра» та ювілейна виставка голови цього об’єднання «Живописна симфонія», чернігівської художниці Людмили Бешун.– Цією виставкою я хочу підкреслити весь свій творчий шлях на даному етапі. Тут мої наробки, мої роботи, мої акварелі, є і олівцева графіка. І я своїми роботами хочу сказати, що які б скрутні часи у нас не були, але потрібно цінувати і бачити все чудове, що нас оточує, і тримати при собі тільки позитивні емоції. Ці позитивні емоції, які мене завжди надихали на творчість, я вирішила зобразити в своїх роботах, – каже Людмила Бешун.

На виставці «Живописна симфонія» представлено 25 картин художниці. Тут розміщені як ранні роботи, так і картини цього 2018-го року, виконані в жанрах пейзажу, портрету, натюрморту.
Людмила Олександрівна Бешун народилася в Чернігові 22 липня 1948 року. Займалася в гуртку малювання при Палаці дітей та юнацтва. Учениця Леоніда Могучова. Закінчила Чернігівський кооперативний технікум. Заочно навчалась у Московському народному університеті мистецтв на відділенні «Живопис і графіка». Більше 30-ти років вона працювала художником-оформлювачем у торговельному центрі «Дружба».
У 1986 році вступила до Чернігівського народно-аматорського об’єднання художників «Деснянська палітра». З 2009 року – голова цього об’єднання. Бере активну участь у міських та обласних виставках. Роботи знаходяться у приватних колекціях нашого міста, в країнах СНД, Польщі, Германії, Ізраїлі, Америці, Канаді, Італії.
Після теплих слів привітання в адресу художниці, всі присутні перейшли до великої читальної зали бібліотеки де відбулося відкриття звітної виставки картин Чернігівського народно-аматорського об’єднання художників «Деснянська палітра».
У 1982 році за ініціативи керівника студії живопису Карпенка О. І та методиста ОНМЦ Мороза В. І. засновано творче об’єднання живописців і майстрів народного мистецтва «Деснянська палітра». Воно об’єднало понад 300 народних талантів, людей різного віку і різноманітних професій. Олексій Карпенко – самодіяльний художник, офіцер запасу, став першим головою «Деснянської палітри».
З 2009 року і по нині головою об’єднання «Деснянська палітра» є Людмила Бешун. Всі учасники підвищують рівень своєї майстерності, відвідуючи різноманітні майстер-класи, беручи участь у великій кількості виставок, що проходять як на території Чернігівщини, так і за її межами. 26 жовтня 2010 року об’єднанню художників «Деснянська палітра» присвоєно звання «Народного аматорського». А минулого року воно відсвяткувало свою 35 річницю.
На виставці експонується 49 робіт 23 художників. Це і класичні жанри – пейзаж, натюрморт, жанрові картини. Але в експозиції представлена одна особлива робота – картина, подарована бібліотеці Анатолієм Шевченком. Цього місяця – річниця, як серед нас не стало цього талановитого художника, очільника об’єднання з 1990 по 1996 роки. Тож присутні вшанувати пам’ять Анатолія Шевченка хвилиною мовчання.
Голова об’єднання Людмила Бешун висловила подяку за свято краси і мистецтва на адресу своїх колег-художників, гостей заходу та шанувальників прекрасного, адміністрації бібліотеки та працівників відділу мистецтв, які допомогли в підготовці звітної виставки. Вона дуже різнопланова, адже за останні декілька років до об’єднання приєдналися молоді креативні таланти.
Більш світлин тут


Володимир Коваль

Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш Telegram.

Теги: виставка, ювілей, звіт, мистецтво, аматори, художники, картини, Бешун

Добавить в: