• Брухт ДальнобойСервис
Мобильная версия сайта Главная страница » Новости » Видеосюжеты » День пам'яті та примирення. Чернігів вшановує всіх, хто загинув під час Другої світової війни


День пам'яті та примирення. Чернігів вшановує всіх, хто загинув під час Другої світової війни

 

8 травня в Україні відзначається День пам’яті та примирення, присвячений усім жертвам Другої світової війни, яка стала найбільш кривавою та жорстокою в історії людства. Війна забрала життя понад 80 мільйонів людей.Поминальні заходи у Чернігові розпочалися у колишньому урочищі Подусівка біля меморіалу жертвам нацизму, де відбувалися масові розстріли громадян.

Вшанувати пам’ять загиблих, вклонитися та покласти квіти до обеліска зібралися керівники міста та області, представники інституту національної пам’яті, релігійних громад національно культурних товариств.

Олександр Ломако, секретар Чернігівської міської ради: «В цей день ми згадуємо всіх загиблих у війні представників різних національностей. В першу чергу це радянських військових, які захищали нашу землю, і які на своїх плечах принесли День перемоги. Але ж ми розуміємо, що під час Другої світової війни загинула безпрецедентна кількість мирного населення, в тому числі вбиті свідомо нацистами і евреї, і роми, і українці, і росіяни, і білоруси. 8 травня ми не тільки дякуємо за перемогу і дякуємо за мир на нашій землі солдатам, які зі зброєю в руках захищали нашу землю і здобували цю перемогу, а й згадуємо тих невинних мільйони людей, які загинули в ці роки Другої світової війни, і протягуємо руку примирення, тому що головне – це зробити висновки з тих подій, які відбулися, для того, щоб вони ніколи більше не повторилися».

Олександр Шевчук, начальник Управління культури та туризму ЧМР:
«Наша пам’ять має бути сьогодні прикладом того, що ми повинні своїм відношенням до цього свята передавати нашому молодому поколінню оці емоції, цю інформацію, цю історичну правду. Це надзвичайно актуально не просто пам’ятати, а думати про те, що сьогодні ми повинні бути дуже уважні до політики, дуже уважні один до одного, до поваги, людяності, тому що в першу чергу ми повинні пам’ятати, що ми люди. І які б не були різні політичні напрямки, яка б не була різна ідеологія, ми повинні пам’ятати, що цінність життя людини, це саме дороге, що є на світі».

Саме на цьому місці у роки окупації обласного центру 1941-1943 років розстрілювали і піддавали тортурам партизанів, підпільників, військовополонених, а здебільшого мирних жителів, каже історик Сергій Бутко.

Сергій Бутко, представник українського інституту національної пам’яті: «Це наші люди і нам боляче. Тут же були поховані і місцеві жителі, яких звинувачували в нелояльності чи злочинах проти режиму. Але тут були і люди, які ні в чому не звинувачували, крім національності. Я маю на увазі ромів. Це одне з місць поховань, якраз чернігівських ромів».

Віддати шану своїм співвітчизникам ромам, яких тут загинуло близько 5 тисяч, щороку 8 травня разом з родиною приходить голова ромської громади Петро Главацький.

Петро Главацький, голова обласної ромської організації «Черген»: «Сюди приводили всіх громадян ромської національності, не дивилися на вік, обдурювали, садили в машини. Тут на цьому місці розстрілювали».

В урочищі Подусівка впродовж 1941-1943 років нацисти розстріляли 15 тисяч людей. У 1944 році комісією з розслідування військових злочинів виявила тут 11 братських могил. У 1963 році на цьому місці було споруджено обеліск, а у 1974 році відкрито меморіальний комплекс.Сюжет телеканалу «Новий Чернігів», «Дитинець»

Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш Telegram.

Теги: День пам’яті та примирення, 8 травня, вшанування, «Новий Чернігів», «Дитинець»

Добавить в:
 
 


Центр Комплект