• Брухт ДальнобойСервис


Про що не забудуть ветерани?

 

Ветерану, учаснику бойових дій Петру Бондарєву восени виповниться 99 років. Другу Світову Війну він зустрів у юному віці.Петро Бондарєв, ветеран, учасник бойових дій: «На випускному вечорі почалась війна. Я добре запам’ятав, що ми здавали екзамени по всім предметам».

У 41-му його сім’я мешкала в Одесі. Він добровольцем записався в армію, розпочав навчання у військово-морському училищі, а вже через місяць разом із курсантами зайняв другу лінію оборони міста. Свій перший бій проти супротивника Петро Бондарєв зустрів у Севастополі.

Петро Бондарєв, ветеран, учасник бойових дій: «Ми виходили в атаку. Всього було 19 чи 20 морських батальйонів спеціально для оборони міста. Деякі моряки роздягались і йшли в атаку. Це допомогло, відігнали німців».

Разом із побратимами він відбив 11 атак супротивника. Під час останньої його було тяжко поранено. Він пройшов Карельський фронт, служив на північному льодовитому океані. На північноморському Тральщику Петро Бондарєв разом із флотилією знешкоджував ворожі міни, захищав прибережні території від диверсантів та захищав полярні станції. Перемогу зустрів на судні.

Петро Бондарєв, ветеран, учасник бойових дій: «Танцювали там, на кораблі. Мінери наші, артилеристи обнімались. Така радість була.

Сьогодні у Чернігові налічується 71 учасник бойових дій, каже голова міської організації ветеранів Ірина Четвертак. У 2019 році їх було 182.

Ірина Четвертак, голова Чернігівської міської організації ветеранів: «Безумовно, їм не все одно, які події проходять і в державі, і в нас – у Чернігові. Дуже приємно те, що наших учасників бойових дій міста Чернігова не забуває наша мерія, наш мер міста Владислав Анатолійович. Ось до 9 травня всі вони отримали такий сюрприз по 1 тисячі гривень матеріальної допомоги. Й отримали матеріальну допомогу і від держави».

У Чернігівському військово-історичному музеї зберігається колекція пам’яток пов’язаних з історією Другої Світової. Особисті речі, фото та документи, залишки військової техніки та спорядження, – усе це наповнює експозицію виставкових зал. Директор Чернігівського історичного музею Сергій Лаєвський стверджує, Україна і Чернігів надзвичайно постраждали в роки Другої Світової Війни.

Сергій Лаєвський, директор історичного музею ім. В. В. Тарновського: «Уявіть єдиний факт, що протягом грудня 42-го – жовтня 44-го року, коли фронт рухався зі Сходу на Захід, щодня на території України гинуло до 14 тисяч солдат. Були зруйновані міста, була зруйнована інфраструктура, і Чернігів опинився серед міст, які комісією були визнані як найбільш постраждалі – це 5 міст».

Як історик, Сергій Лаєвський дає свою оцінку подіям Другої Світової. Він підкреслює, уроки історії ще достатньо не вивчені.

Сергій Лаєвський, директор історичного музею ім. В. В. Тарновського: «Радянський Союз вважає себе переможцем. Але тут набагато більше і складніше, в питанні, хто і яким чином здобув цю перемогу».

Друга Світова Війна стала найбільш жорстокою в історії людства, каже Сергій Лаєвський. Сьогодні Україна вшановує пам’ять кожного, хто боровся з нацизмом, а також інших жертв війни. Але ті події не мають ніколи в таких масштабах повторитися.

Сюжет телеканалу «Новий Чернігів»

Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш Telegram.

Теги: Друга Світова Війна, ветерани, «Новий Чернігів»

Добавить в:
 
 


Центр Комплект