• Брухт ДальнобойСервис
Мобильная версия сайта Главная страница » Новости » Видеосюжеты » Три чернігівські дитячі садочки готові приймати діток медпрацівників у період карантину


реклама

Три чернігівські дитячі садочки готові приймати діток медпрацівників у період карантину

 

Олена Дорошенко поспішає до садочка. Її синочок Єгор ходить до старшої групи дошкільного навчального закладу «Пізнайко». П’ятниця – останній день, коли їх хлопчик був у садку, адже з понеділка, 12 квітня, відвідувати його він не зможе. Майже всі дошкільні заклади міста працювати не будуть, адже зачиняються на карантин.Олена Дорошенко, чернігівка:
«Для меня это очень тяжело. Куда деть деток? У меня есть знакомые, которые не знают, куда их девать, - бабушек, дедушек нет».

Відповідне рішення про закриття садочків ухвалила міська комісія з питань техногенно-екологічної безпеки надзвичайних ситуацій ще 5 квітня у зв’язку з критичним приростом у Чернігові хворих на коронавірус. Виключення зробили тільки для дітей медичних працівників. Саме для них з понеділка працюватимуть кілька дошкільних закладів.

Ольга Малець, заступниця начальника Управління охорони здоров’я ЧМР: «За дорученням міського голови, було прийнято рішення, щоб організувати цю роботу, а саме, підготувати списки дітей, які будуть тимчасово відвідувати певні дитячі садочки. Ми зі свого боку звернулися до керівників закладів охорони здоров’я, звернулися до обласного управління охорони здоров’я, якому підпорядковуються заклади охорони здоров’я, які знаходяться на території міста, але в обласному підпорядкуванні. Так разом організаційно підготували списки цих діток і відправили їх в Управління освіти для опрацювання».

Управління освіти визначило 3 садочки, які будуть базовими для відвідування діток медпрацівників у період карантину. Це №73, що по вулиці Рокоссовського, №68 – по вулиці Пирогова, та садочок №59 – на проспекті Миру у районі Ремзаводу.

Олена Горна, заступниця начальника Управління освіти ЧМР: «Всі ці заклади знаходяться поруч з закладами охорони здоров’я. На сьогодні отримано 257 заяв від медичних працівників щодо того, щоб тимчасово їх діти відвідували вище зазначені заклади. Сьогодні проведена нарада з керівниками цих трьох закладів, і вони організовують роботу закладів. Режим не змінюється. Всі протиепідемічні заходи, які передбачені 55 постановою, вони теж будуть дотримуватися. Це і прийом на вулиці, термометрія кожні 4 години, посилений дезінфекційний режим у закладі освіти».

У 73 садочку будуть відкриті групи для діток медиків. Поруч з ним знаходиться міська лікарня №2, пологовий будинок, друга дитяча поліклініка, міська лікарня №3. Нині до закладу вже надійшло близько сотні заяв. Наразі тут вирішують, як організувати виховний процес з новими відвідувачами.


Ірина Грищенко, завідувачка ДНЗ №73: «Ми плануємо відкрити 6 груп. Подані списки дітей в кількості 85 чоловік. В кінці робочого дня буде відомо скільки саме буде дітей ходити в наш садочок. Це нові діти, з усього Чернігова. Плануємо, що на кожній групі буде працювати по 2 педагоги і по 2 помічника вихователя».

Готуються до прийому діток і в садочку №68. Він також поряд з медичними установами. Тут є вже 104 заяви від батьків-медиків.

Ірина Казимир, завідувачка ДНЗ №68: «Попередньо ми плануємо, що в понеділок буде 5 вікових груп: 2 старші, 1 ясельна, 1 діток молодшого дошкільного віку і 1 середнього віку. А далі вже будемо дивитися по кількості дітей, які прийдуть. Можливо будуть якісь зміни після вихідних. На кожній групі буде по 2 вихователя, оскільки діти з різних дитячих садочків, це для них нова обстановка, треба дітям дати можливість адаптуватися».

Педагогів та інший персонал цих трьох базових садочків відправляти за власний рахунок не будуть. Керівники закладів запевняють, всі працюватимуть у звичайному режимі, адже роботи вистачить.

Щодо педагогів, техпрацівників інших дошкільних установ, які тимчасово закриють, їх обіцяють відправити у відпустки або організувати роботу дистанційно.

На який час закриваються дитсадки у Чернігові, наразі невідомо. Все залежатиме від епідемічної ситуації у місті. Якщо вона покращиться, рішення переглянуть, кажуть в Управлінні освіти.

Варто зазначити, на сьогоднішній день по дошкільним закладам освіти на коронавірус хворіють 3 дитини та 23 працівника, 14 педагогів і 9 технічних працівників, 17 – на самоізоляції.

Сюжет телеканалу «Новий Чернігів»

Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш Telegram.

Теги: дитсадок, карантин, медпрацівники, діти, «Новий Чернігів»

Добавить в: