Мобильная версия сайта Главная страница » Новости » Місто і регіон » Нарівні з тими, хто на передовій: громадські діячі і відомі люди роблять щеплення залишковими дозами

Нарівні з тими, хто на передовій: громадські діячі і відомі люди роблять щеплення залишковими дозами

Нарівні з тими, хто на передовій боротьби з коронавірусом.

Громадські діячі та відомі у місті люди роблять щеплення від ковіду залишковими дозами індійського аналогу оксфордської «АстраЗенеки», аби захиститися і показати іншим, що колективний імунітет з мінімальними ризиками – це єдиний шлях до подолання пандемії.Любов Фіалковська, лікарка-педіатр: «Всі, хто хворів на ковід, вакцинуються. Тому що, навіть якщо ти хворів легкою формою, то ти хворіти не хочеш більше. Якщо це 60-70% навіть, це більше 1,2%, тому у нас вибору немає. Для мене вибору нема».

Володимир Пилипенко, екскурсовод:
«Я не хворів. Хворіло тільки кілька моїх друзів. Але я працюю з великою кількістю людей, в тому числі з великою кількістю дітей, тому, якщо я маю можливість і себе захистити, і захистити цих людей від потенційної зарази – від мене, то я вважаю, що це правильно».

За 2 тижні, мобільні бригади охопили всю область і щепили 626 працівників і працівниць ковідних відділень, які погодилися. А це лише половина. Після розширення МОЗом переліку категорій, що можуть отримати ін’єкції при відмові медиків, ці люди, серед яких публічні особи, лікарі, спеціалісти, представники ЗМІ, сфери туризму та культури, одним із перших записалися у чергу, сформовану Центром громадського здоров’я. Кажуть, якщо є можливість, треба її використовувати.

Костянтин Іванов, член Національної спілки журналістів: «Я вважаю, що всі свідомі, обізнані і люди, які мають інтелект, вони розуміють, що таке щеплення, вони мають щепитись і вони щепляться. Уряд, і особисто прем’єр-міністр Канади, заявив, що ми докуповуємо Covishield, і Великобританія, їх медична система, їх рівень науки в уособлений в особі пані міністерки, яка також заявила, що ми докуповуємо ще Covishield, дає мені повне розуміння в тому, що ця вакцина нічим не гірша, ніж інші вакцини».

Любов Фіалковська, лікарка-педіатр: «Якби була повномасштабна вакцинація і не було саботажу, знову таки, від медичних працівників, і вакцинувалися б всі в повному об’ємі, то результат був би, я думаю, досить позитивний».


Від початку вакцинації у такий спосіб щепилося понад 20 осіб, ще вдвічі більше цього очікують. Щоб розвіяти страхи пов’язані з кампанією та стати прикладом для решти суспільства, вони діляться своїми історіями у соцмережах. Як, наприклад, журналіст Валерій Литовченко разом зі своєю дружиною, які імунізувалися тиждень тому. Каже, вакцину чекав давно, бо має діабет, а своїх батьків, аби не наражати на небезпеку, не бачив від початку карантину.

Валерій Литовченко, журналіст: «Я вважаю, якщо тобі дали таку можливість, то треба бути максимально публічним, щоб не виникало ні в кого ніяких запитань, пересторог і так далі. Тому я завів такі собі хроніки вакцинованого і коротко намагаюсь розповісти про свій стан, про те, як до цього дійти, і взагалі, як я особисто намагаюся себе берегти».

Так, у його дружини після щеплення трохи боліла рука. Він же побічних ефектів не відчув зовсім.

Валерій Литовченко, журналіст: «Чекати, що до нас приїдуть якісь класні, дороговартісні вакцини, то цього швидко не буде. Зараз, наскільки відомо, в усього світу проблема з вакцинами».

Якщо до сьогодні для запису на щеплення напряму зв’язувалися з Центром громадського здоров’я, то нині, для зручності, там створюють електронну платформу із офіційним реєстром.

Володимир Тарасовський, начальник обласного центру громадського здоров’я: «Ми вже ведемо електронний реєстр. У Фейсбуці буде номер телефону, електронна пошта. Люди дзвонять, записуються. Зворотній зв’язок є. Якщо у нас при вакцинальній сесії десь виникають надлишкові дози, то, щоб їх не утилізувати, ми дзвонимо цим людям – громадським діячам, публічним особам, і запрошуємо їх на вакцинальну сесію».

Зараз, рівно за рік від початку карантину, в країні розпочалася третя хвиля ковіду із більш ускладненим перебігом, а людей тільки почали щеплювати. У світі ж завдяки вакцинації першим до нормального життя повертається Ізраїль, за ним приборкати коронавірус мають Великобританія та США.

Сюжет телеканалу «Дитинець»

Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш Telegram.

Теги: вакцинація, коронавірус, «Дитинець»

Добавить в: