Як вакцинуються чернігівці?

У Чернігові та області триває кампанія з вакцинації від коронавірусу, яка стартувала два тижні тому. 6800 доз вакцини AstraZeneca індійського виробництва отримав наш регіон. Прищеплювати продовжують медичних працівників, військових медиків, долучаються до вакцинації і громадські діячі. Процедура добровільна, безкоштовна, проходить безболісно і майже ніяких ускладнень не викликає. Щодня на Чернігівщині кількість бажаючих уберегти себе від небезпечного вірусу зростає.Володимир Тарасовський, начальник Чернігівського обласного центру громадського здоров’я: «На сьогоднішній ранок (11 березня – ред.) було провакциновано 456 осіб. Розливу доз на минулій вакцинальній сесії допущено не було. Сьогодні мобільна бригада поїхала до військової частини смт Десна. 40 дозами провакциновані військові медики. І ця ж мобільна бригада, з дотриманням холодового ланцюга, поїхала в Козелецький район на пункт щеплення».

За словами начальника Чернігівського обласного центру громадського здоров’я Володимира Тарасовського, за кількістю бажаючих отримати щеплення наша область з-поміж інших в Україні посідає 2 місце. Від початку старту кампанії – з 24 лютого – вже пройшов певний період, люди бачать, що ускладнень вакцина не викликає, тому охоче дають згоду на щеплення.

Володимир Тарасовський, начальник Чернігівського обласного центру громадського здоров’я: «Багато людей запощуюються в Фейсбук до нашого координатора. Багато дзвонять на телефони з проханням їх провакцинувати».

Чернігівець Ігор Кузін, завідувач ковідного відділення обласної лікарні, був першим, хто отримав щеплення в області. Минуло вже 16 днів після введення препарату, серйозних ускладнень після вакцинації у чоловіка, як і у 42-ох вакцинованих співробітників цього ж відділення, не було.

Ігор Кузін, завідувач загально-соматичного відділення Чернігівської обласної лікарні: «Все пройшло нормально. Суттєвих якихось побічних дій не було. У персоналу було часткове підвищення температури, яке пройшло за один день. Можливо був трішки стан не такий, як зазвичай, але важких ускладнень не було ні у кого».

Лікар щодня стикається з важкими хворими. Каже, за увесь час пандемії бачив багато летальних випадків, коронавірус називає вкрай небезпечним, а тому вважає, що вакцинація – поки єдиний метод захистити себе.

Ігор Кузін, завідувач загально-соматичного відділення Чернігівської обласної лікарні: «Вже йде чи третя, чи друга хвиля. Кількість пацієнтів постійно збільшується. Хочу сказати, я людина, яка займається безпосередньо лікуванням пацієнтів із ковідом, останнім часом кількість важких пацієнтів значно збільшилось. І збільшилась відповідь на звичайну терапію, яку ми призначали. Зараз ми не завжди можемо досягти ефекту тими засобами, які зазвичай використовували. Тому хвороба стала перебігати швидше. Багато важких випадків. Тому треба хворобу якось попереджати і одним з найкращих методів попередження захворюваності – це вакцинація».

Сумніватися в тому, робити чи не робити щеплення від коронавірусу, не став і лікар-пульманолог загально-соматичного відділення Чернігівської обласної лікарні Іван Тельнов. Чоловік, коли дізнався, що розпочалася кампанія з вакцинації, одразу погодився. Ніяких побічних ефектів після щеплення лікар не відчув, того ж дня повернувся до звичайного робочого режиму.

Іван Тельнов, лікар-пульмонолог загально-соматичного відділення Чернігівської обласної лікарні: «Почувався більш-менш нормально. Працював в звичайному режимі. Перед вакцинацією дуже багато було питань до мене і я почав цим цікавитися, підіймав документи, дослідження, трайли. Багато читав. І однозначно, вирішив для себе вакцинуватися. Чекаю на другу дозу. Переконую всіх, що треба вакцинуватися, тому що це єдиний захист на теперішній час, яким ми можемо отримати вже зараз».

На вакцину від коронавірусу чекав і журналіст Валерій Литовченко. Чоловік у групі ризику, бо має хронічне захворювання. Він один з 18 публічних осіб на Чернігівщині, що отримав щеплення поза чергою, разом з медиками. Чоловік розповів, записувався на щеплення ще від початку кампанії через додаток «Дія», увесь цей час чекав, та коли побачив на сайті Чернігівської ОДА повідомлення про те, що можна записатися на вакцинацію поза чергою, зробив це без вагань.

Валерій Литовченко, журналіст: «Я побачив на сайті Чернігівської обласної держадміністрації повідомлення про те, що Міністерство охорони здоров’я дозволило використовувати невикористані вакцини для вакцинації громадських діячів, журналістів, релігійних діячів. Тому я вирішив скористатися цією нагодою, звернувся до адміністрації. Мене направили до Центру громадського здоров’я, де мене внесли в списки. І вже в суботу я вакцинувався».

Про свій стан чоловік звітував у соціальній мережі. Жодних ускладнень від щеплення він не мав. Пройшло вже 5 днів від моменту вакцинації, самопочуття каже, чудове.

Валерій Литовченко, журналіст: «Це необхідно робити. Особливо в таких умовах, в умовах пандемії. Я довго чекав на те, що з’явиться вакцина. По-перше, я сам в групі ризику, у зв’язку зі станом свого здоров’я. По-друге, ми живемо з тестем, якому вже під 90 років і який також знаходиться в групі ризику. Ми його дуже оберігаємо. Майже рік, на жаль, я не зміг побувати у своїх батьків, на своїй батьківщині у Ніжинському районі, тому що я просто боявся привезти ковід на рукавах, як-то кажуть. Тому я вирішив убезпечити і себе, і рідних, - і пройти вакцинацію».

Днями на Чернігівщині розпочнеться другий етап вакцинації, зазначає Володимир Тарасовський. Щеплення отримають вдруге ті, хто прищепився два тижні тому, а також всі інші працівники медичних установ та особи, старші 80 років. Стосовно вакцин турбуватися не слід, адже Чернігівщина дозами препарату забезпечена в достатній кількості.

Сюжет телеканалу «Новий Чернігів»

Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш Telegram.

Теги: вакцинація, щеплення, коронавірус, COVID-19, «Новий Чернігів»

Добавить в: