• Брухт ДальнобойСервис
Мобильная версия сайта Главная страница » Новости » Видеосюжеты » У 2-й міській лікарні погодились зробити щеплення від COVID-19 50% медиків


реклама

У 2-й міській лікарні погодились зробити щеплення від COVID-19 50% медиків

 

Чернігівська обласна лікарня. Головний санітарний лікар України Віктор Ляшко перевіряє, чи готовий заклад до вакцинації від COVID-19.Кабінет для щеплення в обласній лікарні облаштували на 3 поверсі колишнього госпіталю ветеранів. Зараз тут лікують хворих від COVID-19.

Іван Тельнов, лікар-пульманолог: «У нас є і термосумка, і холодильник, дезрозчини, рукавички. Надання невідкладної допомоги – все у нашому приміщенні є. Також у нас є дві палати, якщо пацієнту стане зле, погано».

Термосумки в таких кабінетах необхідні, там зберігатимуть вакцину, які точно використають протягом найближчих кількох годин.

Віктор Ляшко, Головний державний санітарний лікар України: «Для того, щоб лікар або медсестра, яка робить маніпуляцію, кожен раз не відкривала холодильник і не втрачала температуру, береться вакцина, кладеться в цю сумку на 3-4 години. У сумці температура +2+8 зберігається. І вона дістає кожну дозу, розпаковує, зробила щеплення, викинула в бокс для безпечної утилізації шприц, рукавички, обробила руки, дістала іншу дозу».

Чернігівщина одна з перших отримає 7 тисяч доз вакцини від коронавірусу компанії AstraZeneca від індійського інституту, сказав Головний санітарний лікар.

Віктор Ляшко, Головний державний санітарний лікар України:
«Чернігівська область отримає вакцину одна із найперших. На Національний склад привозять вакцину. На другий день 11 автомобілів відразу виїжджають в 25 областей нашої країни. Є 7 областей, які отримають в той же день, а до деяких буде доїжджати і на наступний день буде передача вакцини».

Точну дату, коли вакцина приїде в Україну, Віктор Ляшко не назвав.

Віктор Ляшко, Головний державний санітарний лікар України: «Дату ми скажемо, як тільки вже будемо знати точно, що ось літак приземляється у Борисполі. Все, поїхали».

Вакцинувати медиків Чернігівщини на першому етапі будуть дві бригади.


Петро Гармаш, начальник Управління охорони здоров’я ОДА: «У нас визначені бригади. У нас визначений контингент, які будуть в першу хвилю прививатися. На державному рівні у нас пройдено двома бригадами навчання. І вони будуть продовжувати навчатися».

Складають графіки вакцинації, щоб бригади могли через 28 діб зробити повторні щеплення.

Віктор Ляшко, Головний державний санітарний лікар України:
«Мобільна бригада працює 28 днів підряд, нарощуючи потужності. Тобто переїжджаючи з закладу в заклад. На 29 день вони повертаються в перший заклад і роблять повторне щеплення. Тому нам потрібна кількість доз, щоб завантажити одну бригаду».

За два місяці одна мобільна бригада має використати близько 4,5-5 тисяч доз, сказав Віктор Ляшко.

Віктор Ляшко, Головний державний санітарний лікар України: «Паралельно з цим будуть нові поставки партії вакцини. І ці нові партії вакцини будуть приходити, і вже їх будуть брати нові мобільні бригади, і нові пункти щеплення. Таким чином ми розгортаємось до 600 мобільних бригад і 4250 кабінетів щеплення на території всієї країни».

В обласні лікарні всі 63 медики, які працюють з хворими на коронавірус і потрапили у першу хвилю вакцинації, дали на це згоду. В 2-й міській лікарні, за словами головного лікаря Владислава Кухаря, погодились зробити щеплення 50% медиків.

Іван Тельнов, лікар-пульманолог: «Я вважаю, вони бояться невідомості. Тому що наразі дуже мало достовірної та правдивої інформації щодо наявності вакцин, яка вакцина, якість її, дослідження. Медичні працівники не володіють цією інформацією, тому звісно побоюються. Я не хворів на «ковід». Я буду вакцинуватися обов’язково, незалежно від того, яка буде вакцина, тому що це захист мене та моїх близьких».

З 1 березня через додаток «Дія» стати в чергу на щеплення можуть українці від 18 до 59 років.

Віктор Ляшко, Головний державний санітарний лікар України: «Коли будуть про вакциновані пріоритетні групи і з’являтимуться дози вакцини, тоді буду підтягуватися з листа очікування. Тоді їх будуть запрошувати до кабінетів щеплення. Буде приходити або повідомлення, або буде набирати оператор з «гарячої лінії».

Для дітей до 18 років вакцинування не передбачено. Жодний імунобіологічний препарат не проходив клінічні випробування на дітях, сказав Головний державний санітарний лікар України.

Gorod.cn.ua за матеріалами сюжету UA: Чернігів

Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш Telegram.

Теги: Віктор Ляшко, вакцинація, щеплення, обласна лікарня, COVID-19, UA: Чернігів

Добавить в: