• Брухт ДальнобойСервис
Мобильная версия сайта Главная страница » Новости » Видеосюжеты » Чернігівщина готова до першої хвилі вакцинації проти COVID-19


реклама

Чернігівщина готова до першої хвилі вакцинації проти COVID-19

 

Чернігівщина вже найближчим часом одна з перших отримає вакцини для імунопрофілактики проти коронавірусу. Про це повідомив заступник міністра охорони здоров’я, головний державний санітарний лікар України Віктор Ляшко. 21 лютого він перебував у Чернігові і перевірив готовність регіону для проведення безпечної вакцинації першої хвилі.Віктор Ляшко, головний державний санітарний лікар України: «Ми знаємо кількість доз вакцини, яка приїде в Чернігівську область. Це 7 тисяч доз на першому етапі. Чернігівська область отримає вакцину одна із найперших. У національний склад привозять вакцину, на другий день 11 автомобілів відразу виїжджають в 25 областей нашої країни».

Головний державний санітарний лікар оглянув обласний склад і шафи для зберігання вакцини. На території обласної лікарні він перевірив тимчасовий пункт вакцинації. У цій маніпуляційній перших мають щепити медичних працівників. Тут є все необхідне для проведення імунопрофілактики, пересвідчився Віктор Ляшко.

Віктор Ляшко, головний державний санітарний лікар України: «Кабінет для проведення щеплення в лікарні підготовлений. Він має маніпуляційний столик, має сумку-холодильник, має холодильник на про всяк випадок, є бокси для безпечної утилізації шприців. Вакцина прийде з шприцями. Вакцина прийде з коробками безпечної утилізації».


Медичні сестри та працівники мобільних бригад навчені на національному рівні, аби робити безпечні щеплення, каже Віктор Ляшко. Про готовність до вакцинації запевнив і начальник управління охорони здоров’я облдержадміністрації Петро Гармаш.

Наразі проводиться інформаційно-роз’яснювальна кампанія щодо вакцинації. Чернігівщина готова до імунопрофілактики. Пересвідчилась у цьому й перша заступниця голови облдержадміністрації Жанна Шерстюк. Разом з тим Віктор Ляшко повідомив, що нині обмежений доступ на ринку до вакцини. Тому вакцинуватимуть спершу групи ризику.

Віктор Ляшко, головний державний санітарний лікар України: «Зроблена дорожня карта з вакцинації, яка передбачає пріоритет на групи ризику і на працівників критичних для держави статей. Люди 18-59 років з 1 березня в додатку «Дія» зможуть стати в чергу. Коли будуть провакциновані пріоритетні групи, і будуть з’являтися нові дози вакцин, або хтось відмовиться з пріоритетної групи, то будуть підтягуватися люди з листа очікування. Їх будуть запрошувати до кабінетів щеплення».

За словами Віктора Ляшка, на Чернігівщину ймовірно надійде вакцина AstraZeneca. Імунопрофілактику здійснюватимуть добровільно й безкоштовно людям від 18-річного віку. Дітям щеплення робити не будуть.

Сюжет телеканалу «Новий Чернігів»

Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш Telegram.

Теги: Віктор Ляшко, вакцинація, коронавірус, COVID-19, «Новий Чернігів»

Добавить в: