• Брухт ДальнобойСервис
Мобильная версия сайта Главная страница » Новости » Видеосюжеты » Виконком погодив проєкт Програми трансформації мережі закладів середньої освіти на 2021-2024 рр.


реклама

Виконком погодив проєкт Програми трансформації мережі закладів середньої освіти на 2021-2024 рр.

 

Зміни в сфері освіти Чернігова, передбачені українським законодавством, вже почалися.18 лютого члени виконкому розглянули і затвердили програму трансформації мережі закладів загальної середньої освіти на 2021-2024 роки. Остаточне слово за депутатами міської ради, які мають її підтримати на сесії 25 лютого.

Владислав Атрошенко, Чернігівський міський голова: «Це передбачає закон. Ми повинні його виконувати. Ми його не в праві обговорювати і вносити якісь там свої бачення».

Нагадаємо, що наразі середня освіта рухається у напрямку переформатування шкіл, які розділять на три групи: початкову, де дітлахи навчатимуться перші 4 роки, другу або базову середню освіту – здобуватимуть учні та учениці наступні 5 років, третю або профільну – в ліцеях академічного спрямування або в закладах професійного типу протягом ще 3 років.

На доручення Чернігівського міського голови Управлінням освіти розроблено відповідну таблицю і розміщено на офіційному веб-ресурсі муніципалітету, де батьки і всі бажаючі зможуть знайти інформацію, в яких школах міста і з якого року реалізовуватимуть вимоги чинного законодавства.

Владислав Атрошенко, Чернігівський міський голова: «Я просив зробити ці таблиці, де адресно батьки дивилися, що територіально є відповідний заклад, і вони мають можливість туди вести дитину. Ось вони в цій таблиці все побачать».

Наголосили під час засідання виконкому також на тому, що діти, які навчаються вже у своїх школах чи підуть туди у перехідний період переформування освітніх закладів, матимуть право довчитися, не змінюючи навчального закладу.

Василь Білогура, начальник Управління освіти: «Саме для того, щоб була можливість спокійно довчитися на базі кожного закладу, де пропонується створити ліцей, і існує перехідний період. Всі діти, які навчаються станом на сьогодні, мають право і можуть спокійно закінчити даний навчальний заклад, тобто базову середню і старшу школу. Крім того, поки вони доростуть до профільного ліцею, тобто до старшої школи, у них можуть відкритися інші особливості і вони можуть змінити собі профіль в 1, 12, 15 або в 22 школі».

77 учнів та учениць чернігівських шкіл отримують стипендії від міської ради. Відповідне рішення затвердили також на засіданні виконкому. Мова про дітей з числа сиріт, позбавлених батьківського піклування або тих, хто втратив батьків в районі проведення АТО/ООС, які мають гарні результати за підсумками першого семестру цього навчального року.

Сюжет телеканалу «Дитинець»

Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш Telegram.

Теги: реформа освіти, Василь Білогура, виконком, «Дитинець»

Добавить в: