Мобильная версия сайта Главная страница » Новости » Видеосюжеты » Жителі Новгород-Сіверщини мітингували під поліцією


Жителі Новгород-Сіверщини мітингували під поліцією

Півсотні людей зібрались під Новгород-Сіверським райвідділом поліції. Звинувачували поліцейських в бездіяльності та перевищенні службових повноважень. Мітингуючих три групи – кожна зі своїми вимогами.Серед них місцевий підприємець Олександр Галенко. Після інциденту між ним та поліцейськими, що відбувся в ніч на 4 вересня, – трьох керівників райвідділу вже звільнили. Олександр каже, цього замало.

«Ті працівники, які били нас, витягували на вулицю, вони як працювали так і працюють. І не були ніяк за це покарані.»

Нагадаємо, 4 вересня під Новгород-Сіверським райвідділом поліції також мітингували. Олександр Галенко та ще двоє його знайомих заявляли, - їх побили місцеві поліцейські. У тому інциденті брали участь начальник місцевого райвідділу поліції Андрій Петренко та його заступник Віталій Сузік.

Зі слів Галенка, після «спільного застілля» поліцейські почали вимагати з нього гроші — 280 тисяч гривень, коли той відмовився, викликали наряд - кілька машин поліції з місцевого райвідділу.

Для з'ясування обставин на місце приїхав начальник поліції області Володимир Нідзельський та правоохоронці з Чернігова. Згодом начальник райвідділу поліції та його заступник написали рапорти на звільнення.

Відповідальність понесли не всі правоохоронці.

Окрім Олександра та його знайомих, під райвідділ прийшли родичі жителя села Шептаки Валерія Полюшко. За їх словами, Валерія місяць тому затримали за підозрою у пограбуванні – зробили це без оформлення будь-яких документів. Забрали прямо з пасовиська в поліцію і там незаконно протримали півтори доби.

«В Шептаках відбулось пограбування і розбій. І, начебто, потерпілий сказав, грабіжник схожий на мого дядька. Приїхали, він пас корів, забрали.»

Третя група під райвідділом — місцеві мисливці. Їх представник Михайло Ворошуло каже, одне з приватних підприємств незаконно орендувало півтори тисячі гектарів мисливських угідь, і не дозволяє там полювати. Поліція ж місяць не реагує на заяви.

«Були подані документи. Як ми розуміємо зі слів наших адвокатів, відділ Нацполіції намагається всі ці документи "пригальмувати".»

Вимоги учасники мітингу озвучили новому керівнику Новгород-Сіверського райвідділку поліції Валерію Зощенку. Його призначили тиждень тому. До цього Зощенко був начальником Коропського райвідділу.

Жителям Шептаків, які звинувачують поліцейських у порушенні прав під час затримання їх родича, Зощенко запропонував написати офіційне звернення, яке він розгляне і візьме на особистий контроль.

Взяти справу під особистий контроль Валерій Зощенко також пообіцяв мисливцям. Сторони домовились зустрітись знову через десять днів.

Стосовно інциденту між поліцейськими і підприємцем Олександром Галенком, справу передали до Державного бюро розслідувань, нею займаються там, сказала речниця поліції області Юлія Ковтун.

UA: Чернігів

Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш Telegram.

Теги: Новгород-Сіверський райвідділ поліції, мітинг, UA: Чернігів

Добавить в:


ЦентрКомплект