• Брухт ДальнобойСервис
Мобильная версия сайта Главная страница » Новости » Видеосюжеты » У Чернігові другу лікарню перевірить НСЗУ через скарги пацієнтки


У Чернігові другу лікарню перевірить НСЗУ через скарги пацієнтки

 

Перевірку міської лікарні №2 Чернігова на предмет виконання договору проведе Національна служба здоров’я. На медзаклад поскаржилась чернігівка Ірина Кудрик. Її змусили заплатити за рентген, який за направленням від сімейного лікаря мав би бути безкоштовним. До того ж, їй відмовилися робити УЗД-дослідження за електронним направленням, вимагаючи паперове.До Другої міської лікарні чернігівка Ірина Кудрик прийшла за направленням від сімейного лікаря. Вона мала побувати на прийомі у травматолога і зробити рентген.

«При пред’явленні направлення – електронного і, до нього ж, паперового, тому що мене попередили, що в лікарні вимагають паперове, мені було повідомлено, що я маю заплатити за цю послугу».

Ірина каже – була впевнена, що рентген за електронним направленням лікаря є безкоштовним. Лікарі ж їй показали наказ про тарифи на медпослуги в лікарні. Не маючи часу розбиратися з лікарями, Ірина сплатила ці гроші у касі - 94 гривні. Як благодійний внесок, який не мала наміру робити.

«По факту, це відбулась оплата медичної послуги за тими тарифами, які затверджені в другій міській лікарні», - каже Ірина.

Тарифи, про які сказали Ірині, затвердив цього року виконком міськради. Начальник управління охорони здоров’я міськради Владислав Кухар тоді казав, що платити за тарифами мають ті, в кого немає направлення лікаря, або ж іноземці. Заплативши за рентген, Ірина пішла до лікаря-травматолога. Він виписав електронне направлення на УЗД-дослідження, розповідає пацієнтка. На її вимогу відкрити електронне направлення через систему, за якою має працювати лікарня, медик сказав, що не має такої можливості.

«Вони відмовилися приймати мене без паперового направлення. Мені сказали: «Ми не працюємо з електронним направленням, тому що в нас немає комп’ютера». І я пішла».

«Я знаю, що лікар повинен працювати в електронній системі eHealth. Якого вигляду це паперове направлення, до кого мені звертатися? В мене вже пройшла черга до травматолога, тобто мені треба було вриватися в кабінет, поперед інших людей. Яким чином це робити?»

Вікторія Максимова наразі виконує обов’язки завідувачки діагностичного відділення 2-ї міської лікарні. Вона каже – платити за рентген Ірина повинна була, адже отримала направлення від сімейного лікаря, а не вузького спеціаліста, як передбачає договір з Нацслужбою здоров’я. Чому ж пацієнтку відмовилися прийняти за електронним на правленням на УЗД-дослідження, пояснює так.

«Є один нюанс. Ті коди-направлення, які видаються пацієнтам спеціалістами вузькими, або сімейними лікарями, не завжди відповідають всьому об’єму дослідження, яке треба провести. Тобто один код може означати кілька досліджень».

Тому і потрібне додаткове, паперове, направлення – з деталями. За словами Вікторії Максимової, проблему медперсонал намагався вирішити на місці. За її словами, медсестра зателефонувала лікарю-травматологу, щоб дізнатись, яке саме дослідження треба зробити пацієнтці. Але пацієнтка вже пішла.

Ірина Кудрик написала 2 скарги на медиків до Нацслужби здоров’я - через оплату послуги, яка має бути безкоштовною, та через відмову прийняти її як пацієнтку. Директорка Північного міжрегіонального департаменту НСЗУ Вікторія Мілютіна каже – обидві скарги правомірні. І такі дії з боку лікарів – пряме порушення умов договору.

«У другій міській лікарні є комп’ютери. Ми перевіряли перед заключенням договору – з 1 квітня у нас договір. Ми перевіряли наявність обладнання в певних пакетах. Це – дуже формальне заперечення лікарем. Не знаю, що його спонукало так сказати. Я впевнена, що комп’ютер для електронного направлення був».

За словами Вікторії Мілютіної, це не перші скарги на дії лікарів другої міської лікарні. НСЗУ вже проводила попередню бесіду з адміністрацією закладу. Перевірку ж почали тільки зараз, бо інші повідомлення були анонімними.

«З 1 квітня лікарні діють в нових умовах фінансування. За цей час НСЗУ подала 14 пакетів документів до Національної поліції. Близько 300 листів направлені в заклади по всій Україні. Багато випадків, коли заклад повертає гроші пацієнту».

Вікторія Мілютіна каже, якщо в пацієнта виникають проблеми з обслуговуванням у лікарні, що підписала договір з НСЗУ, він може подзвонити на гарячу лінію, або подати скаргу в електронному вигляді. В обох випадках потрібно вказати свої дані та контакти. Щодо другої міської лікарні, по за фактом отриманих заяв, тут проведуть перевірку.

«Ми організуємо моніторингову перевірку. Зв’язуємося із представниками місцевої влади – з власником, з цього приводу. При підтвердженні всієї інформації, ми готуємо звернення, матеріали до подання в Національну поліцію», - сказала Вікторія Мілютіна.

UA: Чернігів

Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш Telegram.

Теги: міська лікаря №2, Ірина Кудрик, скарга, НсЗУ, UA: Чернігів

Добавить в:
 
 


Центр Комплект