З ветеранів – у бомжі!

Вже 5 добу ветеран війни Григорій Рикуш живе у під’їзді власного будинку. Годують його волонтери та небайдужі люди. Спати доводиться ось на цьому ліжку – брудному і без постільної білизни. Нужду чоловік справляє де прийдеться. Потрапити в квартиру 94-річний дідусь просто не може. Пенсіонера виставили за двері нові власники помешкання.Григорій Рикуш, постраждалий: «Вибросив мене жилець. Я не зміг втриматися на ногах, виліз рачки у коридор. А він двері закрив і мене більше не впускає. Я вже 5 добу мучусь в коридорі. Мені треба і в туалет ходити, й вмитися, й ліки прийняти, а він закрився і сидить там зараз, користується газом, туалетом, а я шукаю, де мені посидіти під кустом».

Історія дідуся знайома давно. Ми вже не одноразово розповідали про неї. Нагадаємо, що своє право на власну 1-кімнатну квартиру, що на проспекті Перемоги, 42, старенький доводить у судах вже не один рік. Ветеран війни проживає тут з 2002 року. Придбав тоді помешкання разом з цивільною дружиною. Так і доживав би свій вік, якби після смерті дружини не з’ясувалося, що квартира при загадкових обставинах продана стороннім людям. Висилити дідуся з помешкання намагається з 2017 року. Справа тягнеться роками. Її передають з одних судових установ іншій, пояснює Наталія Яковлева, волонтерка, якій небайдужа доля ветерана.

Наталія Яковлева, волонтерка: «До сих пор, уже сколько лет, ведется дело, которое можно было бы уже давно расследовать. 13.07 жалоба на выселение передана судье и мы ждем решения. Потому что по законодательству Украины, по Конституции Украины, тут были нарушены все права человека. То есть это нарушение со стороны суда, первой инстанции и апелляции. Это сейчас рассматривается в Кассационном суде».

Жінка розповідає, спроби виставити пенсіонера за двері новими власниками були ще 2 тижні тому. Більш того, до дідуся підселили зовсім сторонніх людей.

Наталія Яковлева, волонтерка: «Просто вошли в квартиру и начали менять двери. Открывали балкон, чтобы выбросить вещи. Мы против этого всего стали грудью, чуть ли не в драку полезли, остановили этот процесс, но двери они все-таки поменяли. Поменяли дверь, забрали ключи. Деду конечно ключей не дали. Дед 2 недели сидел, как на привязи. Они поставили раскладушку в этой квартире, то есть ночевали с ним. Создавали ему такие условия, которые его выводили. 5 дней назад, одевшись с утра встал и пошел соседке отдать записку, чтобы передали, что над ним измываются. В записке он пишет, что я больше не могу. А они встали и быстренько дверь закрыли. Он назад, они двери открыли, он всунул палку. Выбили его палку, дверь закрыли и больше он в квартиру не зашел».

Волонтерка щодня приходить до дідуся і кожного разу намагається поспілкуватися з новими мешканцями. Та двері ніхто не відчиняє.

Наталія Яковлева, волонтерка: «Вызвала полицию, приехали ребята, говорят, ну их же ж нет, как мы откроем, как мы его туда внесем. То есть у полиции полномочий, как они говорят, никаких нет».

Наразі питання повернення старенького у квартиру у підвішеному стані.

Та поки триватимуть судові справи, дідусь житиме тут у під’їзді. Хоч ветеран і має родичів, забирати його вони не квапляться. А йти до геріатричного пансіонату він не бажає, адже залишати власне житло не збирається. Каже, буде відстоювати свої права до останнього.

Скільки вирішуватиметься доля квартири і дідуся, невідомо. Проте ясно одне, крім нього терпіти незручності увесь час будуть і сусіди, адже при відсутності можливості ветерана ходити до туалету, їх дім може перетворитися на вбиральню.

Матеріали по темі:

91-річного ветерана хочуть виселити з квартири (відео)

У Чернігові люди забарикадувалися у квартирі сусіда, аби його не виселили (відео)

6400 гривень штрафу 91-річному інваліду (відео)

Боротьба за житло: 91-річному діду загрожує кримінальне переслідування (відео)

І знову на межі виселення. Другий рік поспіль 92-річний ветеран Другої світової бореться за власне житло (відео)

Чому виселяють 93-річного дідуся з власної оселі? (відео)

93-річний Григорій Рикуш продовжує боротися за власне житло (відео)

Сюжет телеканалу «Новий Чернігів»

Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш Telegram.

Теги: Григорій Рикуш, ветеран війни, квартира, «Новий Чернігів»

Добавить в:


ЦентрКомплект