школа Оптима
школа Оптима
школа Оптима
школа Оптима
школа Оптима
школа Оптима
Мобильная версия сайта Главная страница » Новости » Фото и Видео » І знову на межі виселення. Другий рік поспіль 92-річний ветеран Другої світової бореться за власне житло (відео)І знову на межі виселення. Другий рік поспіль 92-річний ветеран Другої світової бореться за власне житло (відео)

Вже другий рік поспіль просить про допомогу Григорій Свиридович Рикуш, якого протягом усього цього періоду намагаються виселити з власного помешкання. Йому 92 роки. Разом зі своєю Машенькою, як він лагідно її називає, вони тут проживали з 2002 року. Ветеран Другої світової, в минулому депутат Коропської селищної ради та член виконавчого комітету, профспілковий лідер на підприємстві, народний суддя, обраний громадою. Шанований і поважний, порядна, чесна, освічена, працелюбна, чуйна, відповідальна людина, говорять про нього ті, хто добре знає цього дідуся.Багато добрих справ він зробив для людей. А тепер і сам потребує допомоги.

Григорій Рикуш, ветеран Другої світової війни, пенсіонер: «Хочуть мене вбити. Вони мою Марусю Василівну задавили. Тепер квартиру хочуть забрать. Так, а куди ж мені їхати?».

З Марією Василівною вони прожили більше 15 років в цивільному шлюбі. В любові, шані, взаємоповазі один до одного, згадує дідусь. Квартиру, яку вони придбали в Чернігові разом, тепер намагаються відібрати зовсім сторонні люди.

Коли Григорій Свиридович після операції знаходився на лікуванні нібито його Маруся продала спільне житло мало знайомій людині, що стала навідуватись до стареньких. Спочатку пропали документи і гроші, а потім виявилось, що і сама квартира вже чужа. Марія Василівна заперечувала факт продажу і заповіту. Вторгованих грошей теж не було, розповідають сусіди.

Невдовзі старенька померла за дивними обставинами.

Григорій Рикуш, ветеран Другої світової війни, пенсіонер: «Говорила, що все зробила Тоня. Вона викрала документи, домовилась з нотаріусом і зробили документи на її».

За заявою Григорія Свиридовича було відкрито кримінальне провадження про вчинення шахрайських дій.

Микола Скумін, адвокат, представляє інтереси Г.С.Рикуша: «Предметом позову було визнання договору купівлі-продажу не дійсним, який укладався між покійною і Прокотович, - це перша позовна вимога. І друга, це визнати факт спільного проживання однією сім’єю. Була призначена почеркознавча експертиза. Есперт сказав, що підпис її. І тому провадження було в минулому році закрите».

Факт спільного проживання підтверджено рішенням Верховного суду України, повідомляє адвокат. Протягом цих років двічі намагалися виселити дідуся з власно-придбаного житла. Двічі виконавча служба накладала адміністративний штраф за не виконання рішення суду про визнання квартири проданою. Тепер, ймовірно, з’явився новий власник цієї квартири, який хоче туди заселитись, розповідає дочка Григорія Рикуша Вікторія. Її запросили на приватні перемовини щодо цього.

Журналісти телеканалу «Новий Чернігів» теж вирішили поспілкуватися за указаним номером у папірці, що передали дідусю і з’ясувати всі обставини. Слухавку підняв чоловік. Вислухавши журналістку, сказав, давайте зустрінемось і відразу ж поклав трубку. Потім телефон не відповідав.

Слідчий, що займався справою Григорія Рикуша, підтвердив щодо даного кримінального провадження були проведені всі слідчі дії і в подальшому прийняти відповідне рішення. Але за виявленими новими обставинами справи, кримінальне провадження може бути поновлено і свідків у цій справі чимало.

Микола Скумін, адвокат, представляє інтереси Г.С.Рикуша: «Багато виникає питань. Спочатку заповіт, через місяць договір купівлі-продажу сторонні особі. Що вони з нею робили, можна тільки здогадуватися».

Микола Скумін каже, якщо цей договір купівлі-продажу буде визнано недійсним, то всі наступні документи щодо продажу квартири будуть автоматично анульовані. І ті, хто наважився купити таку квартиру, повинні про це знати.

І хоч формально кримінальну справу щодо шахрайських дій вже закрито, питань, як і раніше, залишається багато, вчергове повторює адвокат Скумін, на якого так покладається родина Григорія Рикуша.

Сюжет телеканалу «Новий Чернігів»

Теги: Григорій Рикуш, ветеран, житло, суд, «Новий Чернігів»

Добавить в:
АрменияЦентрКомплект