• Брухт ДальнобойСервис
Мобильная версия сайта Главная страница » Новости » Видеосюжеты » Археологи у Новгороді-Сіверському знайшли тисячолітні амфори, мідний браслет та стрілу


реклама

Археологи у Новгороді-Сіверському знайшли тисячолітні амфори, мідний браслет та стрілу

Рештки амфори, імпортованої в 11 сторіччі з Середземномор’я, мідний браслет, що тисячу років тому належав сіверянській жінці та тисячолітня стріла – це останні знахідки археологів в Новгороді-Сіверському.Археологи працюють на пустирі поблизу водонапірної вежі. Там від князівських часів проходили оборонні укріплення, а перед ними так званий посад – ремісничо-торгівельна частина міста.

Цього року продовжують дослідження попередніх років. Це четвертий розкоп на цьому місці. В 2017 році поряд частково розкопали споруду 12 сторіччя, яка ймовірно, належала заможному містянину, можливо, боярину, каже археолог Іван Кедун.

«В цьому році ми вирішили її до дослідити. Але ситуація склалася ще краще, бо поруч з нею ще одна споруда, більш рання», - розповідає археоог Іван Кедун.

Про статусність людей, які жили в розкопаній садибі, говорять знайдені речі. В 2017 – це були хрестик, зброя і велика кількість рештків амфор. Цього разу також відкопали частини амфори приблизно ХІ-ХІІ сторіччя.

Цей посуд в той час був лише імпортним, з Середземномор’я, каже археолог Олена Черненко, в ньому привозили і зберігали вино, мед або олію. Імпорт на той час могли собі дозволити лише дуже заможні люди. Про рівень достатку господарів будівлі говорить і жіноча прикраса – знахідка перших днів цьогорічних досліджень.

Археолог Олена Черненко розповіла, що це браслет давньоруського часу.

«Це браслет бронзовий давньоруського часу, який носила якась жіночка, що мешкала у Новгороді-Сіверському тисячу років тому. Браслет виготовлений з дроту переплетеного, і ми можемо сказати, що власниця – це десь середній соціальний стан населення міста».

Окрім цього археологи розкопали залишки предметів побуту, прикрас, озброєння. Більшість з них, пролежавши сотні років у землі, втратили вигляд і цілісність. Цього разу археологам поталанило – знайшли цілу стрілу.

Рештки будівель, досліджених за чотири роки на цьому пустирі належать до різних сторіч - від Х до ХVІІІ включно, залишків від пожежі не зустрічали. Як каже Іван Кедун, це свідчить про те, що під час монгольської навали місто не горіло.

Працюватимуть археологи тут до кінця тижня. Знахідки після вивчення можна буде побачити в Новгород-Сіверському музеї-заповіднику «Слово о полку Ігоревім».

UA: Чернігів

Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш Telegram.

Теги: археологи, знахідки, Новгород-Сіверський, UA: Чернігів

Добавить в: