Мобильная версия сайта Главная страница » Новости » Видеосюжеты » Понад 200 підписів проти будівництва АЗС на Масанах у Чернігові зібрали жителі мікрорайону


Понад 200 підписів проти будівництва АЗС на Масанах у Чернігові зібрали жителі мікрорайону

Сьогодні, 17 липня, вранці близько сотні людей вийшли на акцію протесту до колишньої автостоянки, де тепер планують збудувати газову заправку. Люди вважають будівництво небезпечним.11 - ранку. Мікрорайон Масани. Близько сотні місцевих жителів мітингували біля колишньої автостоянки, де тепер хочуть збудувати газову заправку.

«У нас більше немає проблем, - тільки під будинками будувати заправку, щоб увесь мікрорайон завтра злетів у повітря», - обурюється жителька мікрорайону Лілія Комарова.

«Як можна закопувати сюди бомбу уповільненої дії?», - додає житель мікрорайону Володимир Корощенко.

Ця ділянка знаходиться на вулиці Незалежності, 16. Через дорогу – дитячий майданчик та багатоповерхівки. Належить це місце комунальному підприємству «Парковка та ринок». Роками тут працювала автостоянка на 200 паркувальних місць. Місцева жителька Ольга Геліверова каже, тепер на увесь мікрорайон лишилося тільки дві автомобільні стоянки. Ця була найбільшою.

«Ця була найбільшою стоянкою. Усі машини тепер у дворах. Якщо зайти у двори ввечері, ви побачите, що тепер на усіх дитячих майданчиках, на газонах стоять автівки. А куди їх тепер діти?»

Організаторка акції – юрист Катерина Данькова. Каже, людей зібрала за один день. Щойно дізналася, що скоро тут почнеться будівництво. Зробила це, бо все дитинство провела в будинку навпроти, тут живуть її батьки.

З її слів, у генплані міста та детальному плані забудови мікрорайону Масани цієї заправки немає.

«Крім того державні санітарні норми, затверджені МОЗом, кажуть, що відстань має бути не менше 50-ти метрів, якщо це будується біля житлової зони. А також, що автозаправочні станції мають будуватися в промислових зонах, складських зонах. Поза межами житлових районів», - каже Катерина Данькова.

За словами начальника КП «Паркування та ринок» Миколи Гоголя, жодних дозволів місцева рада не надавала. В цьому випадку це не було потрібно. Землю надали компанії-інвестору, назву якої не називає, на умовах інвестиційного договору.

Директор компанії-підрядника, яка будуватиме АГЗС, Геннадій Махній каже, має на руках усі потрібні документальні дозволи. Роботи досі не розпочинають, бо на парковці лишаються дві машини. Зараз їх власників розшукує поліція. Пояснює, боятися викидів чи вибухів людям не варто.

«На даній ділянці планується до будівництва заправочна станція газова з ємностями, які знаходяться під землею, щоб знизити ризики вибухів. Також передбачено проект очисних споруд», - каже Геннадій Махній.

Катерина Данькова каже, на сьогодні на міського голову направили депутатський запит щодо законності будівництва. Створили петиції проти облаштування заправки та збирають живі підписи. За сьогодні зібрали понад 200 голосів.

UA: Чернігів

Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш Telegram.

Теги: протест, Масани, газова заправка, Катерина Данькова, UA: Чернігів

Добавить в:


ЦентрКомплект