Мобильная версия сайта Главная страница » Новости » Видеосюжеты » Голодний протест і штурм ОДА – громади незадоволені перспективним планом розвитку


Голодний протест і штурм ОДА – громади незадоволені перспективним планом розвитку

Голодний протест і штурм облдержадміністрації – сьогодні на мітинг зібралися громади, незадоволені перспективним планом розвитку. 13-го травня Кабмін своїм актом викреслив деякі громади з перспективного плану і поставив під сумнів їхню спроможність. Деякі села в результаті приєднали до ОТГ, всупереч бажанню населення. Подробиці далі в сюжеті.Чернігівська облдержадміністрація. О пів на десяту ранку тут зібралося близько сотні мітингувальників. Вони – представники громад та сіл області, які не погоджуються з перспективним планом розвитку регіону. Протестувати приїхали три самостійних працюючих об’єднані територіальні громади: Озерянська, Вихвостівська та Вознесенської. Їх 13 травня рішенням Кабміну внесли в склад інших ОТГ.

А також - п’ять сіл Коропського та одне село Чернігівського району, які вимагають приєднання до інших громад.

Олександр Акуленко, Вихвостівський сільський голова, розповідає: «Ми приїхали спитать: як так, що 12-го травня була громада, а 13-го нема. І не поїдемо звідси, поки вони не зроблять того, що ми хочемо».

«Всі люди дали згоду. Ну це свавілля. Ну не можна так поступати з людьми. Чотири сільські ради, всі дали згоду. У нас бюджет тьфу-тьфу, напевне найбільший з районів», - додає Петро Лобас, депутат Вознесенської сільської ради.

Озерянський сільський голова Сергій Дмитренко: «Ми - одна з семи громад, в якої є вилучення. Вилучення 1,5 мільйони. Ми є донором державного бюджету»

До мітингувальників виходить перший заступник голови облдержадміністрації Віталій Загайний.

«З боку адміністрації, з мого особисто боку, було зроблено все, щоб донести позицію вашої громади до уряду». – Протестувальники у відповідь: «Ви нічого не зробили для цього!»

Люди ж вимагають, щоб облдержадміністрація направила до Кабміну клопотання про зміни до затвердженого перспективного плану на їхню користь.

«Тут будемо до тих пір, голодувать будем, поки не отправите документи на кабмін. Зміни до перспективного плану».

«Вирішуйте! Ідіть і вирішуйте! Ми вам даємо одну годину. Через годину ми всі зайдемо туди».

Не дочекавшись домовленого часу, о 10.30 мітингувальники намагалися прорватися до приміщення адміністрації.

Об 11:20 до облдержадміністрації пускають ініціативну групу – десять представників сільських рад. Зустріч тривала близько 40 хвилин, увесь цей час мітингувальники лишалися під входом у будівлю.

Єдиного рішення щодо усіх громад не дійшли. Кожен випадок вирішували індивідуально, каже заступник голови облдержадміністрації Андрій Подорван. Так, Озерянську та Вихвостівську громади адміністрація вирішила підтримати, хоча вони не відповідають критеріям спроможності.

«Щодо цих двох громад, буде звернення до Кабміну клопотання, щоб ці громади все ж таки у перспективному плані залишися, оскільки вони існують. Це ж стосується і Хмільницької громади, яка вже по факту існує, але за пропозиціями експертів має бути приєднана до Новобілоуської», - сказав Андрій Подорван.

Села ж Коропського району голова облдержадміністрації обіцяв відвідати особисто цього тижня.

Мітингувальники залишаються під ОДА. Одні – чекають на офіційний лист, щоб особисто відвезти його до Кабміну. Решту не задовольнила обіцянка голови приїхати до них, як Людмилу Бруй, секретарку Покошицької сільради.

«Не поїдемо додому до своїх сімей, корів, на роботу. В нас відпустка написана за свій рахунок».

Анатолій Адаменко, Авдіївський сільський голова
, заявив: «Будемо продовжувати голодування. Ми не поїдемо звідси, доки не почуємо реальну відповідь, конкретну відповідь. Якщо в Авдіївку їдуть, то він не їде в Покошичі, Деснянку, Розльоти. Люди не хочуть йти.

UA: Чернігів

Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш Telegram.

Теги: Чернігівська ОДА, протест, громади, Кабмін, UA: Чернігів

Добавить в:


ЦентрКомплект