• Брухт ДальнобойСервис
Мобильная версия сайта Главная страница » Новости » Видеосюжеты » Залік у Viber, консультація у Zoom, екзамен у Skype: як чернігівські студенти складають сесію онлайн


Залік у Viber, консультація у Zoom, екзамен у Skype: як чернігівські студенти складають сесію онлайн

 

Залік у Viber, консультація у Zoom, екзамен у Skype. Так під час карантину складають сесію студенти чернігівських вишів. На одному з онлайн-екзаменів у Національному університеті «Чернігівська політехніка» побували наші журналісти.«Доброго дня! – Здрастуйте! – Розпочинаємо наш екзамен. Мене добре чути? – Так, нормально.»

Так у студентів 4 курсу, що навчаються на спеціальності «Будівництво та цивільна інженерія», починається екзамен з предмету «Основи і фундаменти». Приймає його старший викладач кафедри промислового і цивільного будівництва Микола Корзаченко. Номери білетів студенти обрали заздалегідь, самі ж білети з питаннями отримали сьогодні. На написання екзамену вони мають годину.

Микола Корзаченко розповідає: «Це все буде відбуватися переважно через Телеграм. Я видаю їм ці білети, вони пишуть і назад на Телеграм надсилають письмову сфотографовану відповідь. Я їх перевіряю і далі ми з кожним студентом окремо зв’язуємось.»

– Ну що, готові на декілька питань відповісти? – Готовий. – Давай перше питання, почнемо з найпростішого. Які чотири типи фундаментів найрозповсюдженіших тобі відомі? – Стрічковий, пальовий, плитний і стовпчастий. – Так, добре.

Проконтролювати, чи не користуються студенти під час такого онлайн-екзамену сторонньою допомогою, неможливо, каже Микола Корзаченко.

«Питання складаю таким чином, що не можна відкрити якийсь параграф і переписати з книжки цей абзац. Навіть якщо студент знає, де що знайти, – це великий плюс. Тобто він знає, якою літературою користуватися, як використовувати. Дисципліна складна, там є розрахунки, всі формули він не може пам’ятати, їх там десятки, сотні цих формул.»

Студенти, які сьогодні склали екзамен, про такий формат їх проведення кажуть так.

Студентка 4 курсу Аліна Тройна каже: «Ну, якщо чесно, то мені навіть зручніше так, тому що я ще й працюю. І завдяки цій дистанційній освіті я маю змогу і працювати, і вивчати лекції, пари, коли в мене є вільний час. Ось зараз екзамен, а я сьогодні вимушена була вийти на роботу. Ось зараз і на роботі, і екзамен пишу.»


«Я завжди кажу своїм домашнім, батькам, чоловіку, що у мене зараз залік чи екзамен, я прошу вас чи вийти до іншої кімнати, чи не відволікати мене.»

Іван Дубовик: «Мені взагалі таке навчання досить таки важко дається, постійно сидіти вдома – то є важко зараз. Обмеження спілкування з людьми. Хоча, в принципі, можна подзвонити, але мені краще бачитись з людьми особисто. А щодо здачі екзаменів, то можна трохи більше виспатися і краще підготуватися до самого екзамену. Коли ти розумієш, що тобі не треба вставати о 7 ранку і їхати через весь Чернігів, щоб потрапити до університету і встигнути на 8 ранку.»

Окрім відеозв’язку та соцмереж викладачі університету використовують платформу для дистанційної освіти Moodle.

Директорка навчально-наукового інституту менеджменту Наталія Ткаленко пояснює: «Там відвантажені вже заздалегідь визначені екзаменаційні білети, теоретичні питання, відкривається доступ під персональним аккаунтом, паролем для студента на певний період часу, який передбачено законодавством на складання іспиту.»

Є в університеті і студенти з області, які не можуть закрити сесію з технічних причин, – у них не працює Інтернет чи немає зв’язку. Вони складатимуть сесію пізніше індивідуально.

«Викладач розробляє цей індивідуальний графік, персонально під студента, щоб він міг опанувати весь обсяг матеріалу за цей семестр і потім вже за індивідуальним графіком скласти сесію», - каже Наталія Ткаленко.

У режимі онлайн складають сесію і студенти Національного університету «Чернігівський колегіум» імені Шевченка.

Проректор із навчальної роботи Валентин Панченко розповідає про порядок складання іспиту.

«Деканат надсилає відомості в електронному форматі викладачу. Викладач за допомогою однієї з деяких програм приймає залік чи екзамен і в той же день або не пізніше наступного надсилає знову в деканат заповнену відомість. Після закінчення карантину викладачі приходять до деканату і заповнюють відомості власноруч. І також індивідуальні навчальні плани, або, як ми їх називаємо, залікові книжки.»

UA: Чернігів

Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш Telegram.

Теги: екзамен, студенти, дистанційне навчання, UA: Чернігів

Добавить в:
 
 


Центр Комплект