Мобильная версия сайта Главная страница » Новости » Місто і регіон » Вперше за 140 років спостережень на річках Чернігівщини не буде весняної повені: чим це загрожує

Вперше за 140 років спостережень на річках Чернігівщини не буде весняної повені: чим це загрожує

Вперше за 140 років спостережень на річках Чернігівщини не буде весняної повені. Про це Суспільному сказав начальник обласного гідрометцентру Руслан Овсієнко. Пов’язано це з малою кількістю опадів і теплою зимою. До чого може призвести відсутність повені дізнавалась Марина Лялеко.Володимир Головач рибалить на Десні в Чернігові декілька разів на тиждень. Каже, нині риба не клює. Чоловік пов’язує це з обмілінням річки.

«Вода впала сильно, риби стало набагато менше і не ловиться. Може і погодні умови. Розливу немає, нереститься немає де рибі, виловлюють усю. Вона ж нереститься в затоці, на озерах», - каже Володимир Головач.

Припущення рибалки підтверджує начальниця Деснянського басейнового управління водних ресурсів Наталія Грудницька. Каже, рівень води в Десні у межах Чернігова дійсно знизився.

«От річка Десна, вона в нас не зарегульована і по річці Десна ми бачимо останній рік це самі мінімальні рівні води за останні 10 років», - говорить начальниця Деснянського басейного управління водних ресурсів Наталія Грудницька.

Начальник обласного гідрометцентру Руслан Овсієнко каже: цього року рівень води в Десні та інших річках області може сягнути історичного мінімуму. Все через те, що цієї весни вперше за 140 років не буде повені.


«В цьому році була тільки календарна зима не було метереологічної зими, не було зимового режиму на річках не тільки на території нашої області, а взагалі в басейні річок. Тому що на сьогоднішній день такий основний чинник як сніг, тобто запас води в сніговому покрові, який може сформувати весняну повінь він відсутній. Снігу нема взагалі на басейнах річок».

Раніше історично низькі рівні води у річках Чернігівщини фіксували в 2015 році та торік. Ось кадри, відзняті журналістами Суспільного у вересні 2019 року. На них видно наслідки обміління річки Мена.

Окрім обміління, каже еколог Юрій Карпенко, відсутність весняної повені може призвести і до пожеж у заплавах річок.

«Це погано для риби, тому що риба коли нереститься, вони виходить в заплавні озера. Це не дуже результативно і плодотворно для лучних рослин, тому що заливні луки, деснянські луки як традиційно сінокоси, як пасовища, вони теж можуть постраждати. Також зменшиться кількість кормової бази для водоплавних птахів», - пояснює Юрій Карпенко.

У цій ситуації, каже Юрій Карпенко, утримати рівень води можна штучно. На річках, де є шлюзи – таких на Чернігівщині 75 із понад 1500, це вже роблять, каже Наталія Грудницька.

«Ми по можливості на сьогоднішній день всі шлюзи-регулятори, які є на річках на магістральних каналах, вони всі опущені, закриті. Так як сьогодні ми чуємо прогноз гідрометцентру повіні нажаль не буде. То на сьогодні ми хочемо втримати хоча б ту воду якусь, яку можливо буде втримати на річках», - сказала Наталія Грудницька.

UA: Чернігів

Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш Telegram.

Теги: річка Десна, повінь, обміління, Руслан Овсієнко, UA: Чернігів

Добавить в: