• Брухт ДальнобойСервис
Мобильная версия сайта Главная страница » Новости » Видеосюжеты » У Військово-історичному музеї розповіли маловідомі факти про учасників бою під Крутами


У Військово-історичному музеї розповіли маловідомі факти про учасників бою під Крутами

 

Серед учасників бою під Крутами був студент медик, який пізніше отримав світове визнання.

У Чернігівському військово-історичному музеї вирішили розповісти маловідомі факти про учасників легендарного оборонного бою. На зустріч запросили студентів Чернігівського медичного коледжу.Віктор Негода, науковий співробітник Чернігівського військово-історичного музею:
«У бою під Крутами брали участь медики. Це, наприклад, всесвітньо відомий хірург Юрій Вороний, який зробив першу в світі пересадку нирки у 1933 році. Він був медиком перев’язувального загону із студентів Київського університету. Другий – це брат командира бою Аверкія Гончаренка Федір. Він загинув у цьому бою».

У невеликій експозиції до дня пам’яті героїв Крут співробітники музею представили копії фото та документів. Оригінальних речей, які б належали комусь із учасників, у фондах музею немає. Проте можна побачити, яку зброю вони використовували. Тут наприклад зберігається кулемет Максим.

Інформація про бій під Крутами довгий час приховувалася радянською владою. До сьогодні невідомий повний список його учасників.

Віктор Негода, науковий співробітник Чернігівського військово-історичного музею:
«Цей бій замовчувався у радянській пропаганді, тому дуже багато матеріалів не залишилось. Але з української сторони деякі із учасників бою виїхали за кордон і залишили спогади. Тому ми використовуємо і спогади про цей бій. Наприклад, Аверкія Гончаренка. Він залишив спогади в Сполучених Штатах, коли там проживав».

Події, що розгорнулися 29 січня 1918 року, довгий час обростали радянськими міфами, які зараз перед молодим поколінням спростовують українські історики. Зокрема про те, що це була не трагедія, а успішний оборонний бій, під час якого військові виконали поставлене перед ними завдання і затримали наступ переважаючих сил ворога, завдавши при цьому йому значних втрат.

Сюжет телеканалу «Дитинець»

Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш Telegram.

Теги: музей, бій під Крутами, студенти, Віктор Негода, «Дитинець»

Добавить в:
 
 


Центр Комплект