Мобильная версия сайта Главная страница » Новости » Видеосюжеты » Другий етап медреформи. Як з квітня працюватимуть медичні заклади?


Другий етап медреформи. Як з квітня працюватимуть медичні заклади?

З 1 квітня в Україні стартує другий етап медичної реформи. Це означає, що з другого кварталу медичні заклади, які надають спеціалізовану допомогу, фінансуватимуться не за рахунок державних субвенцій, а напряму з Національної служби здоров’я.Для того, аби отримати гроші, лікарні повинні укласти контракти з НСЗУ. 77% медичних закладів Чернігівщини сьогодні до цього готові, повідомили на прес-брифінгу в облдержадміністрації.

Наталія Романова, заступниця голови Чернігівської ОДА: «В області вже автономізовано 91% закладів вторинки. Зареєстровано в електронній системі охорони здоров’я на сьогодні 88%. Підключені до медичної інформаційної системи понад 93%. Ми кожен день збільшуємо ці відсотки. І на сьогодні Чернігівська область, по рівню готовності, мабуть, твердо входить в першу десятку».

Національна служба здоров’я підготувала 27 пакетів медичних послуг. Медзаклад може укласти договір на кожну з них. Так, пакет медичних гарантій, за словами представників НСЗУ, включає різні напрямки.

Тетяна Бойко, директорка департаменту комунікацій НСЗУ:
«Він діє на всі види послуг – первинної, вторинної, спеціалізованої, високоспеціалізованої медичної допомоги, екстреної медичної допомоги, паліативної реабілітації і рембурсації лікарських засобів, тобто відшкодування вартості лікарських засобів в рамках програми «Доступні ліки».


Таким чином, уклавши договір з НСЗУ, фінансування медичного закладу буде залежати від кількості пролікованих людей, а не ліжкомісць. А пацієнт, не залежно від місця проживання та реєстрації, зможе безкоштовно отримати послуги, що входять в пакет в будь-якій лікарні, яка заключила договір з службою здоров’я.

Тетяна Бойко, директорка департаменту комунікацій НСЗУ: 
«Кошти, які Національна служба буде сплачувати за договорами з закладами, йдуть за пацієнтом в ту лікарню, яку він обирає, до того лікаря, якого він обирає».

Для того, аби отримати допомогу вузькоспеціалізованого фахівця, пацієнт повинен буде обов’язково звернутись до педіатра, терапевта чи сімейного лікаря, з яким укладено договір та отримати направлення на обстеження.

Винятком лишається екстрена медична допомога. Її надаватимуть всім, не залежно від того, укладена декларація з лікарем первинки чи ні.

Якщо в медзакладі вимагатимуть кошти за послуги, які входять в пакет медичних гарантій, пацієнт може звернутись з офіційним зверненням на «гарячу лінію» НСЗУ. В службі здоров’я запевняють, такі заклади додатково перевірятимуть, та не виключають можливості розірвання з ними контрактів.

Сюжет телеканалу «Дитинець»

Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш Telegram.

Теги: медицина, лікарня, медреформа, НСЗУ, «Дитинець»

Добавить в:


ЦентрКомплект