• Брухт ДальнобойСервис
Мобильная версия сайта Главная страница » Новости » Видеосюжеты » Чернігів – у першій п’ятірці «Рейтингу міст» за опитуванням Міжнародного республіканського інституту


Чернігів – у першій п’ятірці «Рейтингу міст» за опитуванням Міжнародного республіканського інституту

Чернігів потрапив у п’ятірку лідерів п’ятого муніципального дослідження, яке проводить Міжнародний республіканський інститут в Україні. Дані збирали у 24 містах України з 6 вересня по 10 жовтня цього року за допомогою фейс ту фейс інтерв’ю на дому респондентів.

Презентація результатів опитування відбувалася в американському домі в Києві. Очільників міст, що показали найкращі результати, запросили на панельну дискусію поділитися секретами успіху.Майкл Дракмен, директор офісу Міжнародного республіканського інституту в Україні: «Цей проєкт стартував 5 років тому за підтримки уряду Канади. У той час, коли Україна якраз стала на шлях реформи децентралізації. І ми із задоволенням продовжуємо дослідження. Майже 100 питань по 20 тисяч респондентів у 24 обласних центрах включно з Маріуполем та Сєвєродонецьком. Ми були дуже раді, що представники міст, які опинилися на 5 верхніх сходинках, сьогодні тут. Це Чернігів, Хмельницький, Вінниця, Івано-Франківськ та Луцьк».

Зведений рейтинг обласних центрів України формувався на основі індексу задоволеності якістю 22 сфер та послуг. Це тротуари, каналізація, збір сміття, медзаклади, школи, транспорт і інфраструктура, освітлення, дороги, тощо.

Минулого року Чернігів займав 11 позицію, нині ж входить у першу п’ятірку.

Енн Хоппер, заступниця директора відділу сприяння розвитку демократії та врядування USAID: «Хочу подякувати нашим партнерам з міських рад цих ключових міст, які показали такі хороші результати у дослідженні, за пророблену вами на місцях роботу. Особливо хочу відзначити наших партнерів з Чернігова та Хмельницького, які зробили неймовірну роботу та досягнули у рейтингу 70% схвалення своєї діяльності від мешканців їх громад. Це неймовірно для України. І ми усі тут зібралися аби почути секрети вашого успіху».

П’ята хвиля всеукраїнського муніципального опитування відбувалася на фоні великих суспільних змін та виборів, що відобразилося на результатах.

«Найбільшим вражаючим показником цього року є оцінка напряму розвитку країни. Ми зафіксували у вересні по суті пік цього показнику, тобто найбільша кількість громадян говорили про те, що Україна рухається у правильному напрямку. Власне цей оптимізм і сприяв, і мав величезний вплив на усі інші оцінки, які стосувалися безпосередньо муніципального розвитку».

57% чернігівців вважають, що справи в Україні в цілому йдуть у правильному напрямку, а оцінка правильності напрямку розвитку міста є найвищою – 79%. Рівень схвалення діяльності міської ради – 72%. Діяльність міського голови схвалює 83% респондентів.

Владислав Атрошенко, Чернігівський міський голова: «По-перше, хочу привітати чернігівців і подякувати всім чернігівцям, і зокрема платникам податків, це завдяки вам я сьогодні маю честь представляти Чернігів в п’ятірці кращих міст за динамікою розвитку, за дослідженнями республіканського інституту Сполучених Штатів. Також хочу привітати моїх колег і їхні команди, відповідно і свою команду, бо я вважаю, це командна робота. Я не є чиновником в класичному розумінні цього слова і я ставив собі за мету, за той термін, який відведено мені на цій посаді, досягти максимального результату. І свою місію вбачав в тому, щоб показати громаді, що взагалі може бути розвиток».

Чернігів за потенціалом традиційно знаходиться на найнижчих ланках та займає приблизно 20 місце серед інших міст України за базовими податками – ПДФО на душу населення, зазначив Владислав Атрошенко. Місто не має потужних галузей виробництва, тож кошти, які міський бюджет може витрачати на розвиток, обмежені. Проте динаміка є.

Владислав Атрошенко, Чернігівський міський голова: «Що ми зробили в місті Чернігові? Якщо брати загально, в першу чергу ми заклали певні стандарти практично в усіх напрямках. Мета, яку я поставив своїм підлеглим, це стати спочатку рівними серед кращих міст, маючи на увазі міста з потенційно однаковими бюджетними можливостями, а потім стати кращими серед рівних. Це стосується якості будь-яких робіт, які ми робимо. Виконуючи цю місію, ми розбудили в людей віру, як мені здається, що можуть бути позитивні зміни. Це найголовніше моє і моєї команди досягнення».

З наступного року бюджет на самоврядні повноваження в Чернігові зменшаться на 144 мільйони. Схожа ситуація і в інших містах. Тож аби не збавляти темпів розвитку, міські голови та міністри мають спільно вирішувати ті проблеми, які зараз постали на шляху місцевого самоврядування, зазначив Владислав Атрошенко.

Владислав Атрошенко, Чернігівський міський голова: «Я сам розумію, що на сьогодні є нарікання по транспортній мережі, досить серйозні. І є на нарікання, за показами опитування, по медичним послугам. Нам треба зібратися і подивитися, що ми можемо зробити, як сконцентрувати свої зусилля і досягти кращих результатів в цих напрямках. Але знову ж кажу, все можливе при фінансуванні».

З результатами п’ятого всеукраїнського муніципального опитування можна ознайомитися на сайті Міжнародного республіканського інституту.

Сюжет телеканалу «Дитинець»

Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш Telegram.

Теги: Рейтинг міст, Чернігів, Владислав Атрошенко, «Дитинець»

Добавить в: