Ягідний бізнес по-ніжинські

Бог зробить лише те, що зроблено нашими руками. Саме так свого часу розпочинав ягідний бізнес Андрій Білий з дружиною під Ніжином у Чернігівській області.5 років тому вони обробляли гектар землі, зараз уже 40. Вирощують полуницю, ожину, обліпиху та малину. З часом створили сільськогосподарський обслуговуючий кооператив «Дари Чернігівщини».

Андрій Білий, голова СОК «Дари Чернігівщини»: «Один в полі – не трактор. Треба об’єднуватись і треба діли між собою зони відповідальності. Навіть у волейболі є 6 осіб і вони мусять між собою об’єднуватись і створювати команду. Цього року реалізовували полуницю, то у нас черга стояла, тому що запах полуниці був в радіусі мабуть 50 метрів».

Наразі 12 фермерів разом з «Ніжинагроінвест» об’єдналися в СОК «Дари Чернігівщини» аби покласти ягідну дорогу на європейський ринок. І це у них вийшло. За останні 2 роки на ринки ЄС експортували майже 1,5 тисячі тонн заморожених ягід місцевого виробництва. Збудували сучасний цех шокової заморозки. Спочатку -38 градусів, потім зберігання при -20. Ця технологія дозволяє утримати ідеальну за своїми характеристиками продукцію. Сьогодні тут за добу заморожують 8 тонн ягід. Найближчим часом виходять на 20 тонн.


Андрій Білий, голова СОК «Дари Чернігівщини»: «95% продукції експортується за кордон. Ми не справляємось з тими замовленнями, які маємо на даний момент. Головне в Європі – мати гарну якість. Якщо ти будеш слідкувати за якістю, в тебе ніколи не буде проблем з продажем».

Вартість холодильного комплексу більше 30 мільйонів гривень, з державного бюджету компенсували 2,5. Наразі «Ніжинагроінвест» єдине підприємство із заморозки ягід у північному регіоні України. Вони готові співпрацювати з фермерами з Чернігівської, Полтавської, Сумської та Київської областей у рамках СОК, бо тут є технологія і партнери за кордоном. Така кооперація дозволить створити нові робочі місця на селі, впевнений Андрій Білий.

Андрій Білий, голова СОК «Дари Чернігівщини»: «З гектара малини можна збирати мінімум 10 тонн ягід, якщо нормально доглядати. Тому навіть звичайне ферменське господарство, з однієї сім’ї, може заробляти за сезон 20-25 тисяч доларів. І мені здається це нормальні кошти, для того щоби жити, існувати в селі».

СОК забезпечить швидкий та потужний розвиток регіонів. Особливо таких сільгоспорієнтованих як Чернігівський. Ягідництво створить швидкі робочі місця в селах і дасть можливість людям на своїй землі заробляти нормальні гроші, впевнений фермер з Ніжина.

Сюжет телеканалу «Новий Чернігів»

Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш Telegram.

Теги: ягоди, фермер, Андрій Білий, Ніжин, бізнес, «Новий Чернігів»

Добавить в: