Мобильная версия сайта Главная страница » Новости » Видеосюжеты » У Чернігові відкрилась виставка до дня народження країни


У Чернігові відкрилась виставка до дня народження країни

22 серпня у читальному залі бібліотеки імені Короленка відбувся святковий захід присвячений 28-й річниці Дня Незалежності України.У рамках заходу співробітники бібліотеки презентували, зокрема, виставку творів уродженців Чернігівщини, які за різних обставин вимушені були покинути наш край. Спеціалісти виділяють кілька хвиль еміграції. Так, у першу потрапили діячі, які не могли реалізуватись у тодішній дореволюційній російській імперії.

Вікторія Солонікова, бібліограф відділу краєзнавства бібліотеки ім. Короленка: «В другу хвилю еміграції попадають патріоти України. Ті, які боролися за незалежну Україну, це після української революції 1917-1921 років. Вони вже тоді були змушені втікати від переслідувань, рятувати себе, рятувати свої родини».


Із мало відомих діячів згадали зокрема Петра Савицького, народженого у Чернігові. У час української революції він воював у лавах військ гетьмана Скоропадського.

Вікторія Солонікова, бібліограф відділу краєзнавства бібліотеки ім. Короленка: «Він був дуже різносторонньою людиною. Він цікавився і географією, історією, економікою, писав вірші. І він змушений був імігрувати якраз після української революції до Чехії. Там він себе знайшов, реалізував. До речі, і як економіст. Навіть був викладачем у чеській економічній школі, викладав у вільному університеті. Оскільки він захоплювався поезією, то видавав навіть свої книги».

Окрім виставки творів відвідувачі мали змогу послухати музику та поетичні твори у виконанні чернігівських артистів, і переглянути документи із фондів бібліотеки присвячені незалежності України.

Сюжет телеканалу «Новий Чернігів»

Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш Telegram.

Теги: бібліотека Короленка, виставка, День Незалежності, «Новий Чернігів»

Добавить в:


ЦентрКомплект