Акварелі Миколи Гроха (відео)

У Чернігівському музеї сучасного мистецтва «Пласт-Арт» презентували виставку акварелей Миколи Гроха, народного художника України. Експозиції складають майже 70 надзвичайних творів.Роботи розміщені у трьох залах. У першому – квіти і натюрморти. У другому – пейзажі і кілька портретів. У третьому – графічна акварель. Експериментальні роботи художника написані рідкою аквареллю і пером.

Серед присутніх донька художника Миколи Гроха Ганна. Каже, з дитинства її оточувало мистецтво. Вона бачила, як воно твориться, і що при цьому відчуває її батько. Саме це і вплинуло на її вибір професії. Вона стала істориком мистецтва.

Ганна звертає нашу увагу на картину «Вікно на Грушевського». Розповідає, що робота була створена у ті буремні часи. Тут видніється дим від спалених шин, багряна кров і силуети тих, хто брав участь у Революції Гідності. Каже, що у батька багато замальовок на злободенні теми. Є навіть із засідань Верховної Ради. Із посмішкою називає батька інопланетянином.

Але найулюбленіше у творчості Миколи Гроха це вічне – квіти, діти, жінки, любов і смерть, розповідає художник.

У натовпі захопленої молоді, жартуючи згадує, як були організовані його виставки за кордоном і ділиться сокровенним. Улюбленою темою для написання, каже, є іриси.

Виставка акварелей Миколи Гроха у міському музеї сучасного мистецтва «Пласт-Арт» триватиме до 12 травня.

Сюжет телеканалу «Новий Чернігів»

Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш Telegram.

Теги: виставка, музей, Микола Грох, «Новий Чернігів»

Добавить в:


ЦентрКомплект