Мобильная версия сайта Главная страница » Блоги » Блог myshketer » Демократичний Альянс подав в прокуратуру на Чернігівську ОДА


Демократичний Альянс подав в прокуратуру на Чернігівську ОДА

13 Января 2012 13:15   Просмотров: 1904
Метки: транспорт, прокуратура, обласна адміністрація
Нравится Рейтинг поста: 0
        Вже скоро рік, як Демократичний Альянс займається проблемами міського пасажирського транспорту в Чернігові. В процесі дослідження питання був зроблений висновок, що впливати на якість роботи транспорту простіше з самого початку, тобто в момент проведення конкурсу на маршрут та визначення перевізника. Організацією було прийняте рішення про участь в усіх конкурсах по визначенню перевізника, що відбуваються в місті та області. До того ж представники організації входять до складу експертної групи з питань дослідження транспортної мережі м. Чернігів та Чернігівської області Громадської ради при Чернігівській облдержадміністрації.
    Приблизно 3 місяці тому до Чернігівської ОДА було направлено лист з проханням включення представника Демократичного Альянсу до складу конкурсного комітету по найближчому конкурсу з визначення перевізника на маршруті Чернігів – Корюківка - Чернігів. Конкурс вже пройшов, а відповідь на той час Чернігівською ОДА з приводу входження представника ДемАльянсу до складу комітету так була і не надана. В зв’язку з не включенням представника організації до конкурсного комітету та відсутності аргументованого пояснення причин до Чернігівської ОДА був направлений запит з проханням надати весь пакет документів поданих перевізниками на конкурс та всі протоколи конкурсного комітету. І тільки після другого запиту Головне управління економіки надало документи, і то лише копії протоколів засідання конкурсного комітету. Не було надано жодної інформації, по поданим перевізниками-претендентами документів. Адміністрація аргументувала це наявністю в запитуваних документах конфіденційної інформації. Дивно, оскільки п.2 ст. 6 Закону України «Про доступ до публічної інформації» чітко вказує вимоги при сукупному дотриманні яких може бути обмежено доступ до публічної інформації. Не зрозуміло не надання документів ще й тому, що у відповіді Чернігівської ОДА вказано «обласна державна адміністрація не володіє інформацією чиїм інтересам може завдати шкоди поширення протоколів та чому шкода перевищує суспільний інтерес».
         По причині того, що Чернігівська ОДА необґрунтовано обмежила доступ до документів, що надаються перевізниками – претендентами на конкурс, в кінці грудня Чернігівський обласний осередок ВМГО «Демократичний Альянс» звернувся в Прокуратуру з проханням перевірити законність дій Чернігівської ОДА в питанні обмеження доступу до вказаної інформації. Тим більше не зрозуміло причини такої таємничості, оскільки за цими документами стоять якість і вартість перевезень до населених пунктів області. А вони часто у різних перевізників дуже різні. А за ціною та якістю перевезень стоять інтереси звичайних жителів області.
       Сподіваємось, що Прокуратура поставить крапки над «і» в піднятому питанні та зрештою всі бажаючі зможуть отримати доступ до документів, що в цілому впливають на таку важливу галузь нашого повсякденного життя як транспортне сполучення.


P.S. Якщо Вам відомі факти порушення підприємствами-перевізниками, прохання надсилати інформацію за електронною поштою cn@dem-alliance.org, або телефонувати 093-118-44-38, (0462) 92-05-92.

Андрійченко Ігор,
Команда Демократичного Альянсу


Добавить в:


ЦентрКомплект