GOROD.cn.ua

У Чернігові засудили жінку-прикордонницю, яка виїхала під час бойових дій з Чернігова до Латвії

 

19 січня суддя Деснянського районного суду міста Чернігова Григор'єв Руслан Геннадійович виніс обвинувальний вирок у справі по обвинуваченню Кравченко Наталії Миколаївни інспектора прикордонної служби прикордонного загону імені князя Володимира Великого (так тепер називається Чернігівський прикордонний загін).Згідно з матеріалами справи 06.09.2021 головного сержанта Наталю Кравченко було призначено наказом начальства на на посаду інспектора прикордонної служби 3 категорії 4 групи інспекторів прикордонного контролю відділення інспекторів прикордонної служби.

24.02.2022 у зв`язку з повномасштабним наступом військ російської федерації на Україну, для Кравченко було визначено місце служби за місцем її мешкання у м.Чернігів.
Але 28.02.2022 близько 17 год. 00 хв. Наталія Кравченко разом з чоловіком і двома малолітніми дітьми виїхала з Чернігова і подалася до Львівської області, потім до Польщі (01.03.2022), а звідти до Латвійської Республіки (03.03.2022).

06.11.2022 Наталія Кравченко повернулась в Україну, а 09.11.2022 самостійно прибула до П`ятого слідчого відділу (з дислокацією у м. Чернігові) Територіального управління Державного бюро розслідувань, розташованого в місті Києві, заявила про себе та вчинене нею кримінальне правопорушення.

В судовому засіданні обвинувачена, свою вину за пред`явленим їй обвинуваченням за ч.5 ст. 407 КК України (самовільне залишення військової частини або місця служби, а також нез'явлення вчасно на службу без поважних причин, вчинені в умовах воєнного стану або в бойовій обстановці - такі дії караються позбавленням волі на строк від п’яти до десяти років) визнала повністю. Сказала, що розуміє, що як військовослужбовця самовільно залишила місце несення служби в умовах воєнного стану. У скоєному щиро розкаюється, просить суворо не карати.

При винесенні вироку суд відмітив обставинами, що пом`якшують покарання обвинуваченої - її щире каяття та активне сприяння розкриттю злочину.

Суддя очіковано виніс відбування покарання з випробуванням, встановивши іспитовий строк 2 роки. Саме ж покарання становить - 5 років позбавленя волі, у разі якщо обвинувачена вчинить нове правопорушення протягом іспитового строку.

До речі, у Верховній Раді 8 грудня зареєстровано досить жорсткий законопроєкт про покарання для осіб, які самовільно залишили військову частину.
Йдеться про законопроєкт 8271 щодо внесення змін до Кримінального кодексу, Кодексу про адміністративні правопорушення та інших законодавчих актів України щодо особливостей несення військової служби в умовах воєнного стану чи в бойовій обстановці.
Якщо його приймуть, суди не зможуть призначати особам, які самовільно залишили військову частину, більш м'яке покарання, ніж передбачено законом, і звільняти від відбування покарання з випробуванням, про це повідомляла Судово-юридична газета.
На думку юристів нинішня судова практика розгляду подібних справ моделює негативну поведінку серед військовослужбовців та нівелює принцип невідворотності справедливого покарання за скоєння правопорушень пов’язаних з самовільним залишенням військової частини, під час виконання обов’язків військової служби.

Gorod.cn.ua

Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш Telegram.

Теги: Григор'єв, прикордонниця