Мобильная версия сайта Главная страница » Новости » Місто і регіон » У справі Понкратова допитали судмедексперта і колишню дружину

У справі Понкратова допитали судмедексперта і колишню дружину

В четвер, 16 квітня, продовжилося судове засідання по двох справах, у яких обвинувачується 35-річний чернігівець Євгеній Понкратов: незаконне виробництво, зберігання наркотичних засобів без мети збуту і умисне протиправне заподіяння смерті неповнолітньому, вчинене з особливою жорстокістю.

Нагадаємо, в обвинувальному акті вказано, що 22 червня 2019 року Понкратов Євгеній Сергійович 26.02.1985 р.н, перебуваючи за місцем свого проживання у квартирі будинку по вул. Захисників України, 5 у Чернігові, будучи у стані алкогольного сп'яніння, з особливою жорстокістю завдав немовляті не менше 45 ударів по голові, і ще близько 20 в грудну клітку та в живіт. Потім закрив дитині невстановленим у ході слідства предметом отвори рота та носа, чим спричинив тілесні ушкодження у вигляді механічної асфіксії, внаслідок чого хлопчик помер на місці події. Судмедексперти встановили, якби не удушення, не зважаючи на численні тяжкі травми, дитина могла б вижити.
Вдруге Пократов попросив колегію суддів, аби далі все проходило у закритому судовому засіданні:

-Я не хочу щоб моє приватне життя було оголошене в пресі.

- Колегія суддів порадившись на місці постановила відмовити в клопотанні обвинуваченого Понкратова Євгенія Сергійовича про проведення подальших судових засідань у закритому режимі і зважаючи на те, що жодних законодавчих підстав для проведення даного судового засідання в закритому режимі немає. Справа набула широкого суспільного резонансу і публічний інтерес до цієї справи переважає ті приватні інтереси, які стосуються безпосередньо вас, як обвинуваченого, - наголосив головуючий суддя Руслан Григор'єв.Цього разу допитали першим судмедексперта, який проводив розтин тіла померлої дитини. На його присутності на попередньому засіданні наполягав сам Понкратов, адже хотів дізнатися, як медики могли нарахувати таку кількість побоїв, від яких помер його 11-місячний син. Обвинуваченого також цікавило, чи міг його старший дворічний син нанести смертельних травм молодшому .
Далі публікуємо питання судмедексперту, які запитував у залі суду Євгеній Понкратов:

-Чи може дворічна дитина удушити однорічну?
- Анатомічна особливість дитини до 1 року відрізняється тим, що в носі ще не сформувалися хрящі. З цього виходить, що фізично, шляхом накачування (покласти руку або випадково лягти зверху) дитину не задушити. До того ж у людини будь-якого віку, є відповідна реакція - коли її починають душити (навіть уві сні), то вона почне рухатися. В даній ситуації на дитину зверху, застосовуючи силу, поклали не встановлений тяжкий предмет і від нього настала асфіксія.

-Як ви визначили, що застосовували силу щодо дитини?
-У дитини на губах були наскрізні рани від зубів, тобто візуально було видно, що застосована велика сила щодо дитини. Також у дитини була закрита черепно-мозкова травма і крововилив у мозок, які можуть утворитися лише в результаті активних сильних дій невстановленим предметом. Тобто дворічна дитина не може нанести такі травми.

-У мене туберкульоз, так може дитина від нього задихнулася?
-По всім зовнішнім ознакам і побоям на тілі видно, що дитина померла від удушення.

-Чого маленька дитина не померла після такої численної кількості побоїв і як він дожив до удушення?

-Експерти встановили, по всім нанесеним тілесним ушкодженням видно, що до моменту удушення дитина була жива.

-Скільки ударів потрібно інваліду 2-ї групи, піднявшись на 4 поверх і маючи задишку, щоб нанести таку кількість тілесних ушкоджень дитині? (Понкратов проживав на 4 поверсі, у нього є інвалідність у зв’язку з захворюваністю на туберкульоз – ред.)
-Ми такого не вирішуємо, це не в нашій компетенції.

-Могла дівчина нанести такі травми?
-Ми це не визначаємо, хто саме чоловік чи жінка наносить травми.

Другою продовжили допитувати мати загиблого хлопчика Лілію Яришко, адже на попередньому засіданні 7 лютого через надзвичайну ситуацію з порізом руки обвинуваченого, допит були вимушені призупинити. І знову першим задати питання надали обвинуваченому Понкратову:

-Скільки тобі потрібно часу, щоб ти загубила ключі від квартири? Чому ти народила недоношених дітей?

-Я відмовляюся відповідати на його питання.

Тоді суддя Руслан Григор'єв запитав у жінки, чи буде вона відповідати на його питання.

-Може тоді ти вбила нашого сина?! – прокричав Понкратов після слів судді.

Після цих слів Лілія Яришко розплакалася і відмовилася далі від дачі показань посилаючись на статтю 63 Конституції України, де закріплено, що: особа не несе відповідальності за відмову давати показання або пояснення щодо себе, членів сім’ї чи близьких родичів, коло яких визначається законом.
У розгляді справи залишилось тільки допитати обвинуваченого. Чоловік повинен розказати власну версію подій того жахливого дня. Однак зробити це вчора не вийшло, Понкратов сказав суддям, що не готовий зараз відповідати на питання і йому потрібен час, аби до цього підготуватися.

Так як 18 квітня спливає термін тримання під вартою обвинуваченого, колегія суддів ухвалила продовжити цей термін до 12 червня включно.

Наступне засідання планується провести 18 травня о 14.00.

Gorod.cn.ua

Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш Telegram.

Теги: Понкратов, немовля, дитина, удушення, Григор'єв

Добавить в: