Мобильная версия сайта Главная страница » Новости » Місто і регіон » Суд допитав свідків і продовжив запобіжний захід Євгену Понкратову

Суд допитав свідків і продовжив запобіжний захід Євгену Понкратову

20 лютого Деснянський районний суд Чернігова продовжив на 2 місяці запобіжний захід у вигляді тримання під вартою чоловіку, підозрюваному у вбивстві 11-місячного сина.

Вчора продовжилося судове засідання по двох справах, у яких обвинувачується 34-річний чернігівець Євгеній Понкратов: незаконне виробництво, зберігання наркотичних засобів без мети збуту і умисне протиправне заподіяння смерті неповнолітнього, вчинене з особливою жорстокістю.

Нагадаємо, в обвинувальному акті вказано, що 22 червня 2019 року Понкратов Євгеній Сергійович 26.02.1985 р.н, перебуваючи за місцем свого проживання у квартирі будинку по вул. Захисників України, 5 у Чернігові, будучи у стані алкогольного сп'яніння, з особливою жорстокістю завдав немовляті не менше 45 ударів по голові, і ще близько 20 в грудну клітку та в живіт. Потім закрив дитині невстановленим у ході слідства предметом отвори рота та носа, чим спричинив тілесні ушкодження у вигляді механічної асфіксії, внаслідок чого хлопчик помер на місці події. Судмедексперти встановили, якби не удушення, не зважаючи на численні тяжкі травми, дитина могла б вижити.
Панкратов на засідання цього разу приніс Конституцію України, аркуш паперу і олівець. Ймовірно після минулого засідання, коли він намагався порізати собі вени скріпкою з зошита, цього разу йому заборонили брати до рук усе, що скріплюється такими залізними скріпками.Перед початком обвинувачений вже вдруге попросив суддю про відвід свого адвоката. Захищати обвинувачено призначили адвоката за кошт держави від Центру надання безоплатної вторинної правової допомоги Андрія Яковлєва.

-Я відмовляюсь від адвоката Андрія Яковлєва у зв’язку з тим, що він побудував лінію захисту, яка не відповідає моїм інтересам. Мені відомо, що я маю право заявити таке клопотання і відмовитися від послуг захисника на будь-якій стадії впровадження.

- Адвокат Яковлєв здійснює захист обвинуваченого Понкратова за призначенням. Отже заява обвинуваченого про відмову від захисника Яковлєва не вбачається належно обґрунтованою та достатньо даних, які б унеможливлювали подальшу участь у даному кримінальному впровадженні і були підстави для його відводу. Таким чином колегія суддів встановила у задоволенні заяви обвинуваченого про відвід захисника необхідно відмовити. Ухвала оскарженню не підлягає, - оголосив рішення головуючий суддя Руслан Григор'єв.

Також Пократов попросив колегію суддів, аби далі все проходило у закритому судовому засіданні.

-Я не хочу щоб моє приватне життя було оголошене в пресі. Згідно статті 15 Конституції я маю на це право. Бо написано, що кожному ж гарантується це право.

- Колегія суддів порадившись на місці постановила відмовити в клопотанні обвинуваченого Понкратова Євгенія Сергійовича про проведення подальших судових засідань у закритому режимі і зважаючи на те, що жодних законодавчих підстав для проведення даного судового засідання в закритому режимі немає.

- Дійсно, справа набула широкого суспільного резонансу і публічний інтерес до цієї справи переважає ті приватні інтереси, які стосуються безпосередньо вас, як обвинуваченого, - наголосив головуючий суддя Руслан Григор'єв.

Цього дня мали заслухати трьох свідків: мати підозрюваного Валентину Понкратову-Глобу, мати загиблої дитини Лілію Яришко і сусідку обвинуваченого.
Мати підозрюваного відмовилася від дачі показань посилаючись на статтю 63 Конституції України, де закріплено, що: особа не несе відповідальності за відмову давати показання або пояснення щодо себе, членів сім’ї чи близьких родичів, коло яких визначається законом.

Трохи пролити світло на події не тільки того дня, а і в цілому, до суду прийшла сусідка обвинуваченого, яка більше 20 років проживала з ним в одному будинку. Жінка попросила нашого кореспондента не фотографувати і не вказувати її прізвище і ім’я, адже вона працює в держаній структурі і не хоче, щоб колеги знали про те, що вона мимоволі стала свідком тих жахливих подій у своєму будинку.
Тремтячим голосом жінка розповіла на суді:

- З Євгенієм я майже не спілкувалась. Того дня десь о 16.20 він постукав до мене в двері. Почав щось не дуже розбірливо казати: то дитина вмерла, то їй погано. Я йому порадила зателефонувати у «швидку». Він сказав, що в нього розбитий телефон і немає звідки дзвонити. Тоді я йому дала свій і він набрав 103. Після цього Понкратов пішов до себе у квартиру. Я відразу почала дзвонити його матері. Розповіла що трапилося і попросила, щоб вона швидше приїхала. Дзвонила декілька разів їй, бо вона довго не їхала.

- Чи чули ви сварки чи бійки з квартири Понкратова? Чи знали що там перебувають діти? – запитав у жінки прокурор Ігор Кондратюк.

- Періодично він зі своєю дружиною сварився. Такі сварки чув увесь будинок. Молодшого хлопчика я ніколи не бачила, тільки декілька разів, коли був зовсім маленький, то бачила як возили візок з ним. Старший хлопчик постійно гуляв на вулиці то з Євгенієм, то з його матір’ю. Того дня з квартири Понкратова ніяких криків не чула, по під’їзду лунав звичайний побутовий шум.

Лілію Яришко почали допитувати на минулому засіданні, однак через надзвичайну ситуацію з порізом руки обвинуваченого, допит були вимушені призупинити.

На продовження допиту вчора жінка не з’явилася. Тому через її неприбуття на виклик суду, було ухвалено суддями застосувати до неї привід.

- Ще прошу, щоб суд допитав ще одну мою сусідку тьотю Лєну. Також я особисто хочу задати декілька питань судмедекспертам, які оглядали тіло мого загиблого сина. Мені цікаво, як вони порахували всі ці травми, від яких він помер? Доросла людина після 20-го удару може померти, а в мене у справі вказано що дитині нанесено 45 таких ударів. Як таке може бути? Батько не може стільки нанести ударів своїй дитині, - уточнив Понкратов.

Прокурор в свою чергу відповів, що навряд чи сусідка, про яку казав обвинувачений, зможе прийти до суду і дати якісь показання.

- Жінці 66 років, вона зараз у тяжкому стані після інсульту і тому навряд чи вона зможе сюди прийти. Тіло дитини оглядали два експерта. Одного з них обов’язково викличемо на наступне засідання, - уточнив він.

Так як 6 березня спливає термін тримання під вартою обвинуваченого, колегія суддів ухвалила продовжити термін тримання під вартою до 18 квітня включно.

Наступне засідання планується провести 16 квітня о 14.00.

Gorod.cn.ua

Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш Telegram.

Теги: Понкратов, вбивство, Григор'єв, Яришко, Кондратюк, Яковлєв

Добавить в: