Уперше з відомою сосницькою кондитеркою Аллою Антоненко ми спілкувалися наприкінці 2021-го. Для неї це були дуже гарячі дні — часу на сон майже не залишалося: ледве встигала пекти, покривати глазур’ю і розмальовувати по ній харчовими барвниками свої фірмові пряники. За майже 9 років, відколи вона, медик за фахом, почала займатися цією справою, з’явилося багато замовників, які віддають перевагу не стандартним магазинним пакункам із солодощами для малечі, а її виробам.
Місцеві приходили по них самі, іногороднім відправляли посилки. У майстерні Алли було тісно від яскравих золотих оленів, зворушливих янголят, тигрів — символів 2022 року, снігових баб, ялинок...
У такій самій метушні минули в неї і нинішні Новоріччя та Різдво, навіть власний день народження 1 січня (цього року виповнилося 38). Як і торік, було багато замовлень на святкову випічку. Однак пріоритет тепер не у цих, а в інших пряників — з оформленням, націленим на Перемогу.
Частина їх — з ілюстраціями до відомої пісні «Враже», створеної на вірш української поетеси Людмили Горової Пісня з'явилася на 89-й день війни. Але й досі не лише залишається на піку популярності, а й стала сучасним магічним символом України.
На пряниках також відтворені реальні події, що мали місце під час вторгнення, — від зображення трактора, що тягне ворожий танк із погнутим дулом, і пса Патрона — до окупантів, що ховаються від помсти У ворогів жалюгідний вигляд і потворні пики. А в українок, що нищать загарбників, обличчя оберегів — ляльок-мотанок. На них замість очей, губ, носа — кольоровий хрест (давній могутній символ сонця).
На своїх виробах майстриня почала малювати навіть портрети конкретних людей - патріотів України. Скажімо, популяризатора борщу Євгена Клопотенка, котрий, за його словами, у боротьбі за цю страву відкрив власний фронт війни з рос єю. «Пряничний» Євген смакує борщ опустивши ноги в посудину з написом «щі».
На запитання, з'являються такі сюжети, Алла відповідає:
— Щось придумую сама, щось підказують замовники, щось - з Інтернету.
Деякі смаколики за розміром — як аркуш формату А5. 14,8 на 21 см. Коштують недешево — від 350 грн. Але їх купують, адже люди знають, що кошти від продажу пряників- велетнів Алла спрямовує на підтримку воїнів ЗСУ.
Деякі мешканці громади замість того, щоб ласувати придбаною смакотою, виставляють її в оселі як прикрасу.
Частину виробів майстриня передає захисникам.
Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш
Telegram.