Мобильная версия сайта Главная страница » Новости » Місто і регіон » Роман Антоненко, аби у людей було світло мав щодня проїздити 5 російських блокпостів

Роман Антоненко, аби у людей було світло мав щодня проїздити 5 російських блокпостів

 

З6-річний Роман Антоненко із Новгорода-Сіверського отри­мав нагороду від президента. Медаль «За врятоване життя». Працює старшим майстром Новгород-Сіверської дільниці Корюківського РЕМу акціонерного товариства «Чернігівобленерго». З першого дня повномасштабного вторгнення був на роботі. Разом зі своєю бригадою їздив по району через російські блокпости, ремонтував електромережі, шоб було світло в будинках.— У перший день, як ці прокляті орки зайшли, своїм хлопцям сказав, шоб на роботу не виходили, були поряд із родинами, — згадує 24 лютого. — Сам був із черговою зміною. Ворожа техніка заходила через пункт пропуску «Грем’яч». Рухались швидко. Ми сиділи, підраховували, де що пошкоджене.

— Як рахували?
— Зідзвонювалися зі старостами, знайомими. То там проїхали, опори позбивали, то там «шарахнули», дроти полетіли.

— Чим збивали опори?
— Танками. Вони такі, шо їм пофіг на все. Стріляли. Збивали опори на висоті башти танка. Повертали, дулами чіпляли.

Наступного дня ми почали їздити, ремонтувати. Наші лінії електромереж не тільки над дорогами, айв полях, лісах. Охоплюємо весь колишній Новгород-Сіверський район. Основний напрямок, куди сунули росіяни — від Грем'яча по чернігівській трасі. А толі вже пер­лись із Семенівського району. Блукали. Була хороша асфальтована дорога, а вони полем чомусь лізли. Мо карти такі, чи хто їх знає.

Спочатку трішки страшно було, тоді звикли. Людям світло треба, а для чого ми ходімо на роботу?

У бригаді чотири чоловіки: майстер і три монтери. Виїжджали рано вранці, поверталися до ночі. Намагалися в темну пору не їздити, бо хто їх знає, шо в голові. Скільки виїздів за час вторгнення зробили, навіть і не рахували.

— З орками зустрічалися?

— Так. Проїжджали повз їх блокпости, які вони повстановлювали на трасі. Від кордону до Сосницького району п’ять точно було. Далі не наш район, не добиралися. Зупиняли, перевіряли автомобілі, документи.

Там були всякі: і вузькоокі, і слов'янської зовнішності. Одні пропускали. Інші казали: «Нащо воно вам треба».

Слава Богу, не скручували, лицем у землю не клали. Свій хороший телефон лишав удома. Сімкарту переставляв у стару «Нокіа». Перевіряли. їздили без рацій, зняли їх відразу на базі, шоб не забрали.

Перший тиждень був найважчим. Відновлювали найбільші по­шкодження. Потім уже дзвонили люди із сіл.

Як почали від Чернігова відступати, швидко виїжджали через нас. За день-два вибралась техніка. Але потім деякий якийсь час блукали лісами. Чи спеціально їх лишили, як диверсантів, чи покинули, а вони не знали, куди вийти. Хлопці із спеціальних служб їх повиловлювали. Нам ловити не доводилось. Якби ми спіймали, розірвали б. як собак Стільки горя людям принесли.

— По людських хатах росіяни ходили?
— Здебільшого в селах. Про звірства не чув. Жерти просили. Розмови ходили, шо в людей паливо на оку міняли. їхні коробки з пайками валялися на всіх дорогах. Що в них було, не знаю. Спеціально не роздивлялися. Бо хто його знає, шо в тих коробках лишили, може, там вибуховий пристрій. Я і хлопців своїх попередив, шоб нічого не піднімали.

— Як ваша дружина відреагувала на те, що всі робітники лишилися вдома, а ви пішли?
— З розумінням, — сміється. — Я холостяк. Одна спроба була, не вийшло.
Я невибагливий, ідеалів, якою повинна бути моя жінка, у голові не малював. Мені подобаються всі дівчата. Головне, шоб людина була хороша.

— Від кого дізналися про нагороду?
— Прийшов на роботу. Хлопці питають: «Романович, вистав­лятися коли будеш?» — «За що?» Тоді вже директор подзвонив, сказав про нагороду. Потім уже я і сам прочитав про себе і нагороду. Медаль ще не отримав. Коли і як отримувати, не знаю. І хлопцям ще не виставився.

Джерело: газета "Вісник Ч" від 08.09.2022, Юлія Семенець

Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш Telegram.

Теги: Антоненко, Чернігівобленерго, світло

Добавить в: