Мобильная версия сайта Главная страница » Новости » Місто і регіон » Чому у Куликівці демонтували вуличні колонки та де можна напитися

Чому у Куликівці демонтували вуличні колонки та де можна напитися

 

Дане питання «Поліська правда» піднімає вже не вперше. У липні мину­лого року цій темі була присвячена ціла сторінка, де у детальному інтерв’ю на всі питання відповів тодішній в.о. начальника КП «Куликівське ВУЖКГ» Олександр Антоненко.Він пояснив, що питання утримання водозабірних колонок впирається у проблему фінансування, адже і без цього комунгосп потерпав від збит­ковості. Крім того, не останню роль також відіграла зношеність комуніка­цій, адже водогін в Куликівці існує вже понад 50 років, протягом яких заміна труб здійснювалася тільки при ліквідації поривів.

На той момент із трьох вцілілих водозабірних колонок, облаштованих по вулиці Вокзальна, діючою лишалася лише одна. Та на сьогодні вже всі вони не лише законсервовані, а й демонтовані.

З якої причини у селищі більше не буде «дармової» води? Якої якості живильна волога, яка подається централізованим водогоном? Де напитися у спеку? У відповіді на офіційний запит журналістів роз’яснює Куликівський селищний голова Юлія Постернак.

ЯКУ ВОДУ МИ П'ЄМО

«КП «Куликівське ВУЖКГ» щоквар­тально здійснює відбори проб води, що подається в мережу, для дослід­ження питної води в Деснянському ба­сейновому управлінні водних ресурсів та КП «Чернігівводоканал».
Відповідно до протоколів дослід­жень від 6 березня 2023 року якість питної води відповідає вимогам ДСанПіН 2.2.4-171-10 на питну воду за всіма показниками, що перевірялись (органолептичними, фізико-хімічни­ми, санітарно-токсикологічними)».

ЧОМУ В КУЛИКІВЦІ ДЕМОНТУВАЛИ ВУЛИЧНІ КОЛОНКИ

«Основна функція вуличних коло­нок полягає в забезпеченні питною водою мешканців будинків, котрі не підключені до централізованого во­допостачання. Такі мешканці повинні укласти договір та сплачувати вартість води та послуг відповідно до встанов­лених норм питного водоспоживання і тарифів.

Строк експлуатації вуличних ко­лонок, що перебували на балансі під­приємства (КП «Куликівське ВУЖКГ» - авт.), давно закінчився, запчастини на їх ремонт відсутні. Технічний стан колонок незадовільний, водостоки та підступи до них пошкоджені, населен­ням селища здійснювалось їх нецільо­ве використання (прання, миття авто­машин, посуду тощо, приєднання до колонок труб і шлангів, не відключення колонок в зимовий час, щоб попереди­ти замерзання води, а також інші дії, що суперечать санітарним вимогам).

Використання води в результаті несанкціонованого забору без опла­ти призводило до збільшення невра­хованих витрат, а плата, яку вносили абоненти за використання вуличних колонок, не виправдовувала ні ремонт­ні роботи, ні споживання води, тому обслуговування колонок для підприєм­ства було збитковим.

Мешканцям будинків, котрі не були підключені до централізовано­го водопостачання та користувалися вуличними колонками, було запропо­новано провести трубопровід до своїх домогосподарств та підключитись до централізованого водопостачання. Всі мешканці таких будинків скористалися послугами підприємства та були під­ключені до централізованих мереж во­допостачання. Після цього було здій­снено демонтаж вуличних колонок в смт. Куликівка».

ДЕ МОЖНА ЗАПАСТИСЯ ВОДОЮ

«Жителі селища безкоштовно та у вільному доступі можуть користува­тися водою з водорозбірної колонки на території підприємства (КП «Ку­ликівське ВУЖКГ» - авт.) за адресою: смт. Куликівка, вул. Набережна, 5, в робочий час (крім суботи та неділі): по­неділок - четвер з 8-00 до 17-00, п’ят­ниця з 8-00 до 16-00».

ЧИ БУДУТЬ В СЕЛИЩІ ФОНТАНЧИКИ ДЛЯ ПИТТЯ

«До початку повномасштабної вій­ни селищна рада планувала провести роботи з реконструкції парку в центрі Куликівки. Одним із пунктів рекон­струкції території парку було встанов­лення фонтанчиків з питною водою.
Повномасштабна війна скоригува- ла плани і визначила інші пріоритети. Однак селищна рада не відмовилася від цієї ідеї.

У планах з благоустрою селища на 2023 рік маємо встановлення фонтан­чиків питної води в центральному пар­ку селища».

Джерело: газета “Поліська правда”

Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш Telegram.

Теги: Куликівка, колонки, Антоненко

Добавить в: