Мобильная версия сайта Главная страница » Новости » Город и регион » Солдатські будні наших земляків на буремному СходіСолдатські будні наших земляків на буремному Сході

Чернігівці, яких відправили у східний регіон, - одні з найкращих вояків. Про це повідомив начальник регіонального медіа-центру Міністерства оборони України Вадим Мисник. За його словами, керівництво АТО задоволено рівнем підготовки, витримкою та мотивацією чернігівських військових, зокрема 13-го батальйону територіальної оборони, котрий на дві третини складається з добровольців. Ми змогли дізнатися більше про військові будні наших земляків, які воюють на Сході.Без бронежилета

Бійці 13-го батальйону територіальної оборони вже понад півтора місяці виконують на Луганщині бойове завдання зі збереження територіальної цілісності України. Тому, зрозуміло, у їхніх рідних виникло .питання: коли чоловіків повернуть додому. Начальник регіонального медіа-центру Вадим Мисник повідомив, що ротації найближчим часом не буде. Він також сказав, що військове керівництво вважає наш батальйон одним із найбільш зразкових та підготовлених.

Майже одночасно з міліцейським спецбатальйоном «Чернігів» на Луганщину відбув і 41-й батальйон територіальної оборони Збройних сил України. Його бійці проходили підготовку в навчальному центрі «Десна». Як і 13-й батальйон, 41-й теж поїхав на Схід без бронежилетів. За кошти благодійників бійцям придбали побутові речі та розвантажувальні жилети. Решту пообіцяли невдовзі відправити.

- 13-й батальйон повністю забезпечено розвантажувальними жилетами. Мають у своєму розпорядженні чернігівські вояки і сю бронежилетів, які надав меценат із Сумщини, - сказав Вадим Мисник.

За його словами, від 15 червня весь особовий склад, який бере участь в АТО, буде централізовано забезпечено бронежилетами високого класу та касками. Вадим Мисник зауважив, що наразі вітчизняні підприємства завершують виготовлення цих предметів захисту. Частину бронежилетів доставлять із Європи.

Перші втрати

Як повідомив один із бійців 13-го батальйону, який попросив не називати прізвища, бо у його колег уже виникали непорозуміння з начальством через інтерв'ю, бронежилети, котрі їм видали, виявились непридатними для захисту.

- Нині мій взвод на блок-посту під Слов'янськом, стоїмо без бронежилетів, час від часу відбиваємо атаки терористів, які змінили тактику і тепер нападають невеликими групами та швидко відходять, - пояснює боєць. - Ми випробували бронежилети, які нам видали. З двохсот метрів вони не витримують пострілу з автомата Калашникова. Тож вирішили не вдягати їх узагалі, бо користі все одно ні

Боєць 13-го батальйону також розповів, що вони отримали свій місячний заробіток - йому нарахували аж 760 гривень.

На жаль, батальйон має і перші втрати. Так, 12 червня загинув командир стрілецького взводу Олексій Коновалов. Чернігівця вбило електричним струмом від генератора, який він намагався полагодити.
- Для всіх нас, особливо для добровольців, - це велика втрата, - каже боєць 13-го батальйону. - Олексій Коновалов був справжнім патріотом. Відставний військовий, пройшов Майдан, зголосився піти добровольцем на війну. Його всі дуже поважали і вважали за батька. Вічна пам'ять герою!

Спартанські умови


Сергій Богукалець

Чернігівські військові стоять не лише на блок-постах Луганщини. Деякі з них ціною неймовірних зусиль утримують луганський аеропорт, зокрема кулеметник Сергій Богукалець тримає його оборону вже п'ятий день.
- Тут 25-та і 80-та десантні бригади і наша Перша гвардійська танкова, ну, звісно, не в повному складі, а лише її окремі підрозділи, - зазначив Сергій. - Ці «лярви» з ЛНР (Луганська народна республіка. - Авт.) третій день обстрілюють нас із мінометів, протитанкових керованих ракет і гранатометів. Це вже не кажучи про автомати. Стріляють і відступають, їхні міномети випускають 3-12 мін, після чого бандити повертаються до Луганська.

За словами чернігівця, терористи не дають їм розслабитися, постійно тримають у напрузі, змінюють час та місце нападів.
- Під час першого обстрілу, в який ми потрапили, наші міномет ти накрили їхні позиції, чотирьох противників було поранено. Під час другого - вбили одного і поранили 14-х найманців. Принаймні так кажуть місцеві «менти», - зізнається військовослужбовець. - Бандити намагаються відключити нас від комунікацій, наразі немає світла і пошкоджено вишку мобільного зв'язку.

Побут у вояків спартанський, навіть хліба немає. Але для бійців це ще не критична ситуація. Кажуть, потерплять.
- Бронежилет нам видали, а от із шоломами надурили, бігаємо в радянських, - розповідає Сергій Богукалець.

Сергія мобілізували до армії ще 8 березня. В Луганську військовий уже півтора тижні. До цього він охороняв північний кордон України.

Матеріали по темі:

Поранено трьох бійців спецбатальйону "Чернігів", одного тяжко

Друзья и родственники погибшего Алексея Коновалова отзываются о нем, как о настоящем патриоте Украины

Валерий Богушевич рассказал как служится черниговским ребятам из 13-го батальона


Худі і жилаві хлопці розгублено дивились на бронежилети 56 розміру, або Перебування наших у зоні АТО

Віталій Назаренко, тижневик «Деснянка» №25 (501), фото з Інтернету

Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш Telegram.

Теги: Сергій Богукалець, АТО, Луганщина, армія, мобілізація, «Деснянка», Віталій Назаренко

Добавить в:
АрменияЦентрКомплект